Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WATFORD - TOTTENHAM

Fitore në kohën shtesë, Tottenhami pranë TOP4

Fitore në kohën shtesë, Tottenhami pranë TOP4


1 January, 2022 @18:00

Falë një goli të shënuar vonë nga Davinson Sanchez, Tottenhami sot fitoi tri pikë mjaft të rëndësishme në udhëtim te Watford.

Ndeshja ishte e barabartë dhe rezultati ishte 0-0 deri në minutën e 90+6’, e në atë minutë me kokë shënoi mbrojtësi Sanchez, për t’ia fituar kështu skuadrës së tij takimin, 0-1 pas 90 minutave.

Kjo fitore e vazhdon ecurinë e mirë të Contes në Premeir League që nga ardhja e tij te Spurs, ndërkohë që Watfordit i shtohen problemet në luftën për mbijetesë.

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League