Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - KIKA

Fitore për vendin e tretë

Foto: KF Vëllaznimi

Fitore për vendin e tretë

13 April, 2019 @16:50

Vëllaznimi
Kika
Vëllaznimi 2 : 0 Kika
Lorik RUDI, Ardit VOKSHI

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj skuadrës së Kikës në Gjakovë, skuadra e Vëllaznimit ka arritur të shënojë fitore, për ta vazhduar kështu luftën drejt rikthimit në Superligë.

Epërsinë fillestare gjakovarëve ia solli Lorik Rudi, me golin e të cilit u mbyll pjesa e parë, ndërsa fitorja u vulos nga goli i Ardit Vokshit në pjesën e dytë, me ç‘rast ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 2-0.

TABELA AKTUALE

Me Dukagjinin që ndeshjen e xhiros nuk e ka luajtur ende, Vëllaznimi momentalisht ngjitet në vendin e tretë të Ligës së Parë, derisa Kika rrezikon seriozisht rënien në Ligën e Dytë.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

FERONIKELI - FERIZAJI

Ndeshje e vlefshme për të dyja skuadrat

FOTO/ Feronikeli

13 April, 2019 @10:48

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, sot në ora 15:30 do ta pret Ferizajin në stadiumin “Rexhep…

PRISHTINA - KEK-u

Para 3 pikëve të radhës

FOTO/ prishtinafc

13 April, 2019 @10:44

Prishtina sot do të përballet me KEK-un në ora 15:30 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Djelmoshat e trajnerit Mirel…

LLAPI - GJILANI

Llapi në kërkim të pikëve të plota

13 April, 2019 @10:33

Skuadra e Llapit sot në ora 15:30 do të takohet me Gjilanin në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Llapi është…

TREPÇA '89 - BALLKANI

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

12 April, 2019 @17:26

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XXVII të Superligës së Kosovës në futboll, skuadra e Trepçës ‘89 arriti të shënojë…

E FUNDIT

Ndërron jetë Shinasi Berisha

10 April, 2019 @12:02

Njëri ndër referët më me nam që ka pasur Kosova, që ka drejtuar ndeshje të mëdha të elitës së futbollit…

NGA FEDERATA

Veteranët e nisin me ndeshjet e Kupës

8 April, 2019 @14:52

Komisioni i Ligës së Futbollit të Veteranëve të Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e garave të kësaj…

MBIJETESA

Tre të fundit, fitojnë

Foto: KFKika/fb

7 April, 2019 @18:33

Tre skuadrat e fundit në Ligën e Parë në përballjet e tyre si vendas kanë shënuar fitore sot, për të…

ARBËRIA - VËLLAZNIMI

E para në pranverë si mysafir

Foto: KFVellaznimi/fb

7 April, 2019 @18:12

Vëllaznimi ka arritur të shënojë fitore për herë të parë në pjesën pranverore të stinorit si mysafir. Gjakovarët kanë…

BESA - 2 KORRIKU

Besa mban ritmin

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

7 April, 2019 @18:01

Pas barazimit në derbi ndaj Vushtrrisë, Besa ka vazhduar me formën e mirë të saj dhe është afër që të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë