Të gjitha lajmet

TREPÇA '89 - BALLKANI

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

Super Engjëll Hoti, ‘89-shi fiton

12 April, 2019 @17:26

Trepça ‘89
Ballkani
Trepça ‘89 2 : 1 Ballkani
Engjëll HOTI 16' 63' Jetmir TOPALLI 90+3'

Stadiumi "Riza Lushta", Mitrovicë

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XXVII të Superligës së Kosovës në futboll, skuadra e Trepçës ‘89 arriti të shënojë fitore me rezultat 2-1 ndaj Ballkanit në Mitrovicë.

Një super-goditje e Engjëll Hotit në minutën e 16’ të ndeshjes ia dha epërsinë fillestare mitrovicasve, ndërsa ishte pikërisht Hoti ai që shënoi edhe një tjetër super-gol nga distanca në pjesën e dytë, për ta kompletuar një paraqitje fantastike personale dhe për t’ia vulosur fitoren e nëntë sezonale skuadrës së tij.

Portën kundërshtare në raste të caktuara e rrezikoi edhe skuadra e Ballkanit, por goli i therandasve erdhi shumë vonë. Në minutën e 3’ të kohës shtesë, Jetmir Topalli shënoi pas një gabimi të portierit vendas, por për barazim eventual të rezultatit ishte shumë vonë dhe ndeshja u mbyll me rezultatin përfundimtar 2-1, me ç‘rast therandasit u detyruan të kthehen pa pikë në shtëpi.

TABELA AKTUALE

Fitorja e shënuar sot bën që Trepça ‘89 të largohet edhe më tutje nga rreziku për të qenë në zonën e barazhit, kurse Ballkani momentalisht ndodhet tri pikë larg saj.

Xhiron e ardhshme, mitrovicasit do të jenë mysafirë të Dritës në duelin mes dy kampionëve të fundit të Kosovës, derisa Ballkani i shkon Lirisë në Prizren.FORMACIONET STARTUESE

TREPÇA '89: Beqiri, Pira, Basri, Asare, Muja, Jashari, Gava, Hyseni, Hoti, Hyshmeri, Manaj.

BALLKANI: Hajdini, Krasniqi, Potoku, Berisha, Jashari, Muçaj, Ajzeraj, Kuç, Çmajçanin, Shala, Nebija.

CORRIERE DELLO SPORT

Vera 2019 mund ta çojë në Milano

12 April, 2019 @15:44

Mesfsushori 26 vjeçar i Arsenalit, Granit Xhaka, mund të përfundojë në Serie A këtë verë. Sipas Coriere dello Sportit,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ballkani

12 April, 2019 @15:16

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Ballkanit. TREPÇA 89: Beqiri, Pira, Basri, Asare, Muja, Jashari, Gava, Hyseni,…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

VILLARREAL - VALENCIA

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:45

Një duel spanjoll në Europa League sonte. Mes vete përballen Villarreali dhe Valencia. FORMACIONET STARTUESE: Villarreal XI: Fernández, Mario, Álvaro,…

ARSENAL - NAPOLI

Arsenal vs. Napoli, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:43

Ndeshja kryesore e natës së sotme në Europa League zhvillohet në Londër, ku Arsenal pret Napolin në kuadër të çerekfinaleve…

SLAVIA PRAGUE - CHELSEA

Slavia Prague vs. Chelsea, 11-shet startuese

Foto: R.O'Donovan

11 April, 2019 @19:36

Londinezët e Chelseat sonte do të jenë mysafirë të çekëve të Slavia Pragues me fillim nga ora 21:00 në kuadër…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ballkani

12 April, 2019 @15:16

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Ballkanit. TREPÇA 89: Beqiri, Pira, Basri, Asare, Muja, Jashari, Gava, Hyseni,…

E FUNDIT

Ndërron jetë Shinasi Berisha

10 April, 2019 @12:02

Njëri ndër referët më me nam që ka pasur Kosova, që ka drejtuar ndeshje të mëdha të elitës së futbollit…

ZEKIRIJA RAMADANI

Varemi nga vetja jonë

8 April, 2019 @19:54

Trajneri i Feronikelit Zekirija Ramadani e di pozitën ku gjendet ekipi i tij shumë mirë. Ramadani që ka një titull…

BYLBYL SOKOLI

Lufta për barazh

8 April, 2019 @19:41

Trajneri i Ferizajit, Bylbyl Sokoli, që erdhi për të organizuar klubin në pjesë të dytë të stinorit dhe është në…

MIREL JOSA

U rrezikuam një herë

8 April, 2019 @18:30

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Ferizajit sot ka thënë se ka qenë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga