Të gjitha lajmet

VILLARREAL - VALENCIA

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:45

Një duel spanjoll në Europa League sonte.

Mes vete përballen Villarreali dhe Valencia.

FORMACIONET STARTUESE:

Villarreal XI: Fernández, Mario, Álvaro, Víctor Ruiz, Quintillà; Cazorla, Cáseres, Iborra, Fornais, Chukwueze, Gerard Moreno.

Valencia XI: Neto, Roncaglia, Garay, Paulista, Gaya, Guedes, Parejo, Wass, Ferran Torres, Rodrigo, Gameiro.

CHELSEA - EINTRACHT FRANKFURT

Finale londineze, Chelsea fiton me penallti

9 May, 2019 @23:40

Chelsea ka arritur të marr biletën për finale të Europa Ligës, duke e eliminuar Eintrachtin e Frankfurtit pas penalltive të…

VALENCIA - ARSENAL

Arsenali në finale të Europa Leagues

9 May, 2019 @22:55

Skuadra londineze, Arsenal, duke e mposhtur Valencian në të dyja ndeshjet gjysmëfinale të Europa Leagues, u kualifikua në finale, që…

EINTRACHT FRANKFURT - CHELSEA

Vendoset në Londër

Fotot: UEL/fb

2 May, 2019 @23:04

Pedro Rodriguez me golin e shënuar pak para fundit të pjesës së parë në Frankfurt, ka përcaktuar rezultatin përfundimtar të…

ARSENAL - VALENCIA

Dyshja sulmuese siguron fitoren

Foto: UEL/fb

2 May, 2019 @23:01

Arsenali ka mbyllur me fitore 3-1 ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Europa Ligës, derisa përballë kishte Valencian që nisi…

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

Të gjitha lajmet nga Europa League