Të gjitha lajmet

SEVILLA

E konsiderojnë për sezonin që vjen

REUTERS/Arkiv

E konsiderojnë për sezonin që vjen

10 April, 2019 @18:35

Pasi që larguan Pablo Machinin nga detyra, zyrtarët e Sevillas nga La Liga janë duke e konsideruar si trajner të ekipit francezin Laurent Blanc.

E përditshmja Marca ka cituar një raport të francezez Le Parisien që ka shkruar se ish mbrojtësi i Francës dhe Barcelonës është synim kryesor i ekipit nga Ramon Sanchez Pizjuan.

Aktualisht trajner i përkohshëm i ekipit është Joaquin Caparros, i cili si duket nuk do të vazhdojë në klub.

Sevilla aktualisht është e pesta në renditjen tabelare të La Ligas me një pikë më pak se Getafe, që është e katërta.

BARCELONA - LEVANTE

Titulli i radhës për dominim dekade

27 April, 2019 @23:30

Titulli i tetë në 11 vitet e fundit për Barcelonën, mbrojtja e titullit kampion të fituar sezonin e kaluar dhe…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

REAL MADRID - EIBAR

Benzema sërish vendos

Foto: RealMadridi/fb

6 April, 2019 @18:51

Në tre ndeshjet e fundit ka shënuar. Karim Benzema përsëri ka nxjerrë fitoren e Real Madridit. Pas asaj ndaj…

VALENCIA - REAL MADRID

Humbja e parë e Zidane’it

Foto: Valencia/fb

3 April, 2019 @23:29

Valencia ngritet në pozitë të pestë të klasifikimit dhe vazhdon luftën për një vend që dërgon në Ligë të Kampionëve…

VILLARREAL - BARCELONA

8 gola, distanca në krye shkurtohet

3 April, 2019 @0:01

Barcelona tashmë do të pret Atletico Madridin me vetëm 8 pikë dallim dhe në rast të një gabimi në Camp…

Të gjitha lajmet nga La Liga