Të gjitha lajmet

CHELSEA - WEST HAM

Hazard superior, Chelsea i treti

Foto: premierleague.com

Hazard superior, Chelsea i treti

8 April, 2019 @23:36

Chelsea
West Ham United
Chelsea 2 : 0 West Ham United
Eden HAZARD 24', 90'

Stadiumi: Stamford Brdige, Londër.

Thjesht dhe i vetëm, me brilancën e një dhjetësheje klasike, mesfushori belg i Chelseat, Eden Hazard ka fituar ndeshjen për ekipin e tij ndaj West Ham Unitedit sonte, 2-0.

Fitorja ka çuar Chelsean në pozitë të tretë të klasifikimit dhe me mundësi të mirë në luftë për të shkuar në Ligë të Kampionëve stinorin që vjen.

TABELA AKTUALE

West Ham United i Manuel Pellegrinit ka tentuar disa herë në pjesë të dytë për të barazuar pas golit të parë të Hazardit, por krejt në fund belgu ia preu këmbët mysafirëve nga pjesa tjetër e Londrës, duke shënuar për 2-0 për t’i mbajtur tre pikët në Stamford Bridge.

Me golat e tij të sontëm, Hazard ka kaluar Cristiano Ronaldon për gola të shënuar në Premier Ligë, duke shënuar të 85-tën, një më shumë sesa që ka shënuar Ronaldo në elitën angleze.i:

Hosted by veuclips.com This video is provided and hosted from a 3rd party server.

RIZESPOR - BESIKTAS

Rizespor deklasohet, Muriqi kryen detyrën

8 April, 2019 @21:09

Skuadra e Vedat Muriqit, Rizespor, u deklasua me rezultat të thellë 2-7 nga Besiktasi. I vetmi pozitivitet te Rizespori ishte…

ZEKIRIJA RAMADANI

Varemi nga vetja jonë

8 April, 2019 @19:54

Trajneri i Feronikelit Zekirija Ramadani e di pozitën ku gjendet ekipi i tij shumë mirë. Ramadani që ka një titull…

BYLBYL SOKOLI

Lufta për barazh

8 April, 2019 @19:41

Trajneri i Ferizajit, Bylbyl Sokoli, që erdhi për të organizuar klubin në pjesë të dytë të stinorit dhe është në…

MIREL JOSA

U rrezikuam një herë

8 April, 2019 @18:30

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Ferizajit sot ka thënë se ka qenë e…

FERIZAJI - PRISHTINA

Korenica-Thaqi vendosin, Prishtina si hije e liderit

Foto: prishtinafc.com

8 April, 2019 @17:56

Sulmuesi i Prishtinës Meriton Korenica është dalluar sot me lojën e mirë të tij, derisa ekipi i Mirel Josës ka…

LIRIA - FERONIKELI

Lideri sigurtë, Liria radhit humbjet

TOPSPORTI/Arkiv

8 April, 2019 @17:41

Ishte minuta e parë e ndeshjes kur Liria fitoi një goditje nga këndi. Topi arrin te Ilir Mustafa i cili…

NGA FEDERATA

Veteranët e nisin me ndeshjet e Kupës

8 April, 2019 @14:52

Komisioni i Ligës së Futbollit të Veteranëve të Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e garave të kësaj…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Prishtina

8 April, 2019 @14:37

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Prishtinës. FERIZAJ: Blakçori, V. Shabani, Dren Gashi, Kuka, Mone, Dautaj, Demiri, Idrizi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Feronikeli

8 April, 2019 @14:31

Janë caktuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Feronikelit. LIRIA: F. Gashi, Dina, Thaqi, Jimenez, Daci, Mustafa, Susuri, B. Memaj,…

KEK

Edhe matematikisht ranë

TOPSPORTI/ Arkiv

8 April, 2019 @14:26

Pas 26 xhirove të zhvilluara në Superligë, tashmë edhe matematikisht KEK-u i Obiliqit nuk ka gjasa për shpëtim të stinorit…

FERIZAJ - PRISHTINA

Në Ferizaj për ndjekjen e kreut

FOTO/ Prishtina fc

8 April, 2019 @13:34

Skuadra e Prishtinës do të përballet sot në ora 15:00 me Ferizajin. Djelmoshat e trajnerit Mirel Josa, nuk dëshirojnë të…

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

6 April, 2019 @18:03

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti…

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Nën ethe, por kthehet kreu

Foto: premierleague.com

5 April, 2019 @22:57

Liverpool është përsëri lider i Premier Ligës. Fitore ndaj Southamptonit e pritur në ethe, pasi që deri në ndërrimet e…

MAN CITY - CARDIFF CITY

Kampioni pa probleme, bëhet lider

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @23:42

Me dy gola të shënuar në pjesë të parë Manchester City nuk ka pasur shumë telashe të arrijë fitoren ndaj…

WATFORD - FULHAM

Me €120 mln. investime, nuk mbijetuan

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:52

Watford ka shënuar fitore 4-1 ndaj Fulhamit në shtëpi, për të rrëzuar kundërshtarin nga Premier Liga menjëherë pas rikthimit aty.…

WOLVERHAMPTON WANDERERS - MANCHESTER UNITED

Wolves i guximshëm, United rrezikon TOP 4shen

Foto: premierleague.com

3 April, 2019 @0:31

Skuadra e trajnerit portugez Nuno Espirito Santo, Wolverhampton Wanderers ka vazhduar me rezultate tepër të mira ndaj ekipeve të gjashtëshes…

Të gjitha lajmet nga Premier League