Të gjitha lajmet

RIZESPOR - BESIKTAS

Rizespor deklasohet, Muriqi kryen detyrën

Rizespor deklasohet, Muriqi kryen detyrën

8 April, 2019 @21:09

Skuadra e Vedat Muriqit, Rizespor, u deklasua me rezultat të thellë 2-7 nga Besiktasi.

I vetmi pozitivitet te Rizespori ishte vazhdimi i formës së sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqit.

Muriqi luajti 90 minuta kundër Besiktasit, derisa shënoi gol në minutën e 42’.

Tani Vedati i ka 12 gola të shënuara dhe është i treti të listën e golashënuesve më të mirë në Superligën Turke.

ZEKIRIJA RAMADANI

Varemi nga vetja jonë

8 April, 2019 @19:54

Trajneri i Feronikelit Zekirija Ramadani e di pozitën ku gjendet ekipi i tij shumë mirë. Ramadani që ka një titull…

BYLBYL SOKOLI

Lufta për barazh

8 April, 2019 @19:41

Trajneri i Ferizajit, Bylbyl Sokoli, që erdhi për të organizuar klubin në pjesë të dytë të stinorit dhe është në…

MIREL JOSA

U rrezikuam një herë

8 April, 2019 @18:30

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Ferizajit sot ka thënë se ka qenë e…

FERIZAJI - PRISHTINA

Korenica-Thaqi vendosin, Prishtina si hije e liderit

Foto: prishtinafc.com

8 April, 2019 @17:56

Sulmuesi i Prishtinës Meriton Korenica është dalluar sot me lojën e mirë të tij, derisa ekipi i Mirel Josës ka…

LIRIA - FERONIKELI

Lideri sigurtë, Liria radhit humbjet

TOPSPORTI/Arkiv

8 April, 2019 @17:41

Ishte minuta e parë e ndeshjes kur Liria fitoi një goditje nga këndi. Topi arrin te Ilir Mustafa i cili…

NGA FEDERATA

Veteranët e nisin me ndeshjet e Kupës

8 April, 2019 @14:52

Komisioni i Ligës së Futbollit të Veteranëve të Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e garave të kësaj…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Prishtina

8 April, 2019 @14:37

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Prishtinës. FERIZAJ: Blakçori, V. Shabani, Dren Gashi, Kuka, Mone, Dautaj, Demiri, Idrizi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Feronikeli

8 April, 2019 @14:31

Janë caktuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Feronikelit. LIRIA: F. Gashi, Dina, Thaqi, Jimenez, Daci, Mustafa, Susuri, B. Memaj,…

SION - LUZERN

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

Foto: EL/fb/ Frederic Dubuis

7 April, 2019 @21:40

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, ka shënuar një dhe ka asistuar në golin tjetër të Sionit sot në barazim…

HAJDUK - DINAMO

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

Foto: GNKDinamo/fb

3 April, 2019 @22:32

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb ka fituar derbin e madh kroat ndaj Hajdukut si…

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

Të gjitha lajmet nga International