Të gjitha lajmet

MANCHESTER UNITED - BARCELONA

Suarez vendos, Barcelona në avantazh

Foto: UCL/fb

Suarez vendos, Barcelona në avantazh

10 April, 2019 @22:58

Barcelona ka shënuar fitore 1-0 në Old Trafford sonte, në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale ndaj Manchester Unitedit.

Golin e vetëm për katalonasit e ka shënuar uruguajani Luis Suarez, që u devijua nga Luke Shaw dhe iu regjistrua atij, në fillim të ndeshjes për të bërë një hap të rëndësishëm drejt kërkimit të gjysmëfinales së garës.

Manchester United tentoi, por nuk arriti të gjente rrugën për në portën e Barcelonës, për të krijuar rast të mirë për shënim.

SKEMA E CHAMPIONSLEAGUE

Dueli i kthimit në Camp Nou do të përcaktojë gjysmëfinalistin. Ndeshja zhvillohet më 16 prill në ora 21:00.

KOMUNIKATA E KAMPIONIT

City reagon ndaj hetuesve për fairplay financiar

16 May, 2019 @14:08

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Manchester City ka reaguar ndaj përfoljeve të fundit dhe hetimeve…

REFERI KRYESOR

Finalja e Ligës së Kampionëve, i besohet sllovenit

14 May, 2019 @22:45

Gjyqtari ndërkombëtar nga Sllovenia, Damir Skomina, do të jetë referi kryesor i ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve 2018/19. …

FAIR PLAY FINANCIAR

City mund të mbetet pa gara evropiane?!

14 May, 2019 @0:12

Nuk është vetëm ekipi i Milanit që rrezikon mospjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve për shkak të fair-playit financiar. Sipas…

RENOVIM

5 në listë të largimit, 2 në të ardhjes

9 May, 2019 @13:56

Pas debaklit historik të pësuar në Anfield Road, Barcelona ka nisur të mendojë për renovimin e një pjese të mirë…

DUELET HISTORIKE

Përmbysjet më të mëdha të Ligës së Kampionëve

9 May, 2019 @13:30

Pas përmbysjeve të paharrueshme të bëra në gjysmëfinalet e këtij stinori të Ligës së Kampionëve, faqja zyrtare e UEFA-së ka…

Të gjitha lajmet nga Champions League