Të gjitha lajmet

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri

Një gol fantastik i Vesel Limajt në minutën e 88 të ndeshjes mes Laçit dhe Kukësit, ka mjaftuar për fitoren e mysafirëve në Laç sot.

TABELA AKTUALE

Ky gol, i ka sjellë Kukësit tre pikë të reja në kampionat dhe i ka dhënë nismë të mbarë trajnerit të rikthyer në skuadër, Ernest Gjoka.

Festa ka qenë e madhe pas golit të Limajt, ndërsa Kukësi është duke shpresuar në gabime të Partizanit për t’i ndalë në luftë për titull, 8 xhiro para fundit të sezonit.

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

SKËNDERBEU - TIRANA

Tirana triumfon në Korçë

22 February, 2019 @20:05

Derbi i xhiros në Superiore ka përfunduar me fitoren e mysafirëve. Tirana ka arritur të befasojë Skënderbeun në Korçë,…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore