Të gjitha lajmet

AJAX - JUVENTUS

Neres i jep shpresë Ajaxit

Neres i jep shpresë Ajaxit

10 April, 2019 @23:07

Cristiano Ronaldo iu kthye me gol Juventusit, që u desht të pajtohej me barazimin 1-1 sot në Amsterdam ndaj Ajaxit të inspiruar.

Ka qenë David Neres që ka shfrytëzuar një gabim të Joao Cancelos për të shënuar për barazim në fillim të pjesës së dytë, pasi që Cristiano i dha epërsinë Juventusit në fund të pjesës së parë.

TABELA AKTUALE

Ajax tentoi edhe më shumë, por nuk gjeti assesi rrugën për te rrjeta e bianconerëve, derisa këta të fundit ishin shumë afër fitores në fund kur Douglas Costa nga një solo depërtim pa topin e kthyer nga shtylla.

Më 16 prill në Torino, Juventus - Ajax do të përcaktojë gjysmëfinalistin e Ligës së Kampionëve nga ky çift çerekfinal.

VAJZA NGA FINALJA

Arrin qëllimin, rritje enorme e ndjekësve për 12 orë

2 June, 2019 @12:37

Vajza që hyri gjysëm e zhveshur në fushë të lojës gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Tottenhamit dhe Liverpoolit,…

UCL FINAL: TOTTENHAM - LIVERPOOL

Tottenham vs. Liverpool, notat e lojtarëve

1 June, 2019 @23:09

Pas ndeshjes, TopSporti.com ka notuar lojtarët startues të të dyja skuadrave. Tottenham: Lloris 6, Trippier 6, Alderweireld 6, Verthongen…

UCL FINAL: TOTTENHAM - LIVERPOOL

Për të gjashtën herë, Liverpooli kampion i Evropës!

1 June, 2019 @23:01

Liverpooli është kampioni i Evropës për sezonin 2018/2019! Skuadra e gjermanit Klopp këtë sezon fantastik e mbylli me titullin e…

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Xhimshiti luajti i lënduar, për të çuar Atalantën në Champions

30 May, 2019 @14:35

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Xhimshiti, në katër javët e fundit të Serie A-së ka luajtur me lëndim, për të…

Të gjitha lajmet nga Champions League