Të gjitha lajmet

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

Nata e favoritëve

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.

Arsenal, në ndeshjen që pritej të jetë më interesante nga të gjitha, ka tejkaluar lehtë Napolin duke shënuar dy herë brenda 25 minutave të para të lojës, për të siguruar fitoren 2-0 në fund.

Villarreal është mposhtur në fund të ndeshjes në shtëpi nga Valencia në duelin spanjoll të çerekfinales. Ndeshja që nga minuta e 36 e saj ishte 1-1, ndërsa në minutën e fundit të ndeshjes Valencia shënoi dy herë për të fituar 1-3.

 

Benfica ka vazhduar ritmin tepër të mirë në Europa Ligë këtë stinor, ndërsa i udhëhequr nga talenti Joao Felix, që ka shënuar hat-trick sonte, ka mposhtur 4-2 Eintrachtin e Frankfurtit.

 

E Chelseat, i ka mjaftuar një gol në stadiumin e nxehtë çek të Slavias, për të dalë faqebardhë nga Praga. Fitorja e Chelseat ka ardhur në minutën e 86 të ndeshjes, kur Marcos Alonso shënoi pas asistimit të Willianit.

 

Ndeshjet e kthimit, të enjten tjetër.

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

VILLARREAL - VALENCIA

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:45

Një duel spanjoll në Europa League sonte. Mes vete përballen Villarreali dhe Valencia. FORMACIONET STARTUESE: Villarreal XI: Fernández, Mario, Álvaro,…

ARSENAL - NAPOLI

Arsenal vs. Napoli, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:43

Ndeshja kryesore e natës së sotme në Europa League zhvillohet në Londër, ku Arsenal pret Napolin në kuadër të çerekfinaleve…

SLAVIA PRAGUE - CHELSEA

Slavia Prague vs. Chelsea, 11-shet startuese

Foto: R.O'Donovan

11 April, 2019 @19:36

Londinezët e Chelseat sonte do të jenë mysafirë të çekëve të Slavia Pragues me fillim nga ora 21:00 në kuadër…

Të gjitha lajmet nga Europa League