Të gjitha lajmet

ARMEND DALLKU

Fitoret e tilla në bëjnë më të fortë

Foto: prishtinafc.com/arkiv

Fitoret e tilla në bëjnë më të fortë

3 July, 2020 @22:32

Trajneri i Prishtinës Armend Dallku ka dalë triumfues me ekipin e tij në sekondën e fundit të ndeshjes ndaj Drenicës, me golin e shënuar nga Ahmed Januzi.

Ai e ka quajtur fitore të ëmbël këtë, por ka theksuar se e bën edhe më të fortë ekipin një fitore e tillë.

“Po, ka qenë një fitore e ëmbël, ndërsa kjo e bën edhe më të fortë ekipin. Ne kemi ndërruar disa skema gjatë ndeshjes. John dhe Januzi kanë provuar disa herë ndërrim të pozitave. Kurse sa i përket referimit edhe pse nuk e kam zakon të flasë, mendoj se janë dhënë dy ofsajde të paqena për skuadrën tonë, por gjithsesi fitorja i bën të harrohen të gjitha. Ka qenë fitore e shijshme kjo,” ka thënë Dallku pas ndeshjes për mikrofonin e Supersportit.

Prishtina me këtë fitore të sontme, i është afruar Dritës lidere në një pikë. Derisa presin rezultatin e Dritës në këtë xhiro, ata do të fillojnë të mendojnë për rivalin e vështirë që i pret në xhiron e ardhshme, Gjilani i Gentian Mezanit, që gjithashtu është në garë për titull dhe dalje në Evropë.

BRAHIM VOJVODA

Angazhim i jashtëzakonshëm, për keqardhje të humbasësh kështu

3 July, 2020 @22:21

Ndihmës-trajneri i Drenicës, Brahim Vojvoda, që drejtoi sot ekipin pas largimit të Gani Sejdiut ka thënë se angazhimi i jashtëzakonshëm…

PRISHTINA 1-0 DRENICA

Januzi në sekondat e fundit, mban Prishtinën në garë për titull

Foto: prishtinafc.com/arkiv

3 July, 2020 @22:10

Ahmed Januzi ka shënuar golin e 13 të stinorit për Prishtinën në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Drenicës, për…

VUSHTRRIA 2-2 FLAMURTARI

Vushtrria e rënë, ndal Flamurtarin

Foto nga arkivi

3 July, 2020 @19:45

Vushtrria që në xhiron e kaluar edhe matematikisht ra nga elita e futbollit të Kosovës, sot ka bërë befasi duke…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Drenica

FOTO / FC Prishtina

3 July, 2020 @19:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe Drenicës. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Haliti, Bardhoku, Vitija, Hila, Krasniqi, Korenica, Mankenda, John, Januzi. …

VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Vushtrria vs. Flamurtari, 11-shet startuese

3 July, 2020 @16:58

Ndeshja e parë e ditës sot luhet në Vushtrri, ku skuadra vendase me të njëjtin emër e pret Flamurtarin. 11-SHET…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga