Të gjitha lajmet

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit.

Bardhezinjtë vendas kanë shënuar fitoren e parë të stinorit si vendas duke i mposhtur mitrovicasit në krizë me rezultat 2-0 [Albin Berisha 52, Blendi Memaj 73].

TABELA AKTUALE E LIGES SE PARE A

Golat për ekipin e drejtuar nga Skender Shengyli i shënuan Albin Berisha dhe Blendi Memaj, për të ngritur kështu skuadrën në pozitë të dytë të klasifikimit, duke ditur se e filluan edicionin me humbje.

Liria vs Trepca

Në anën tjetër Trepça është në krizë të vërtetë. Kampioni i vitit 2010 i Kosovës tashmë pa fitore, me një pikë të vetme është në fund të klasifikimit të Ligës së Parë A dhe duket pa shpresë.

B: KIKA 1-2 ULPIANA

Ulpiana mposht Kikën, mbetet lidere

Futbollistët e Ulpianës duke festuar në zhveshtore pas ndeshjes sot

11 October, 2020 @19:26

Skuadra e Ulpianës ka arritur sot të shënojë edhe fitoren e tretë të stinorit duke shënuar fitore si mysafir ndaj…

DOREHIQET TRAJNERI

Pas humbjes, largohet trajneri i Vllaznisë

11 October, 2020 @19:07

Pas disfatës së sotme në momentet e fundit të ndeshjes nga Ferizaji, Vllaznia e Pozharanit ka mbetur pa trajnerin e…

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar…

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës. Kuqezinjtë e Gjakovës…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë