Të gjitha lajmet

TEUTA - KAMZA

Fitorja e parë e Shkëmbit në Superiore

BOROZANI

Fitorja e parë e Shkëmbit në Superiore

2 September, 2018 @22:11

Vjen fitorja e parë e Bledi Shkëmbit në Kategorinë Superiore të Shqipërisë.

Ish-trajneri i Lirisë me skuadrën e tij Teutën sot ka shënuar fitore minimale ndaj Kamzës, në takimin që u vendos nga një gol i Amadus në minutën e 74’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE KATEGORIA SUPERIORE

Kjo fitore e ngrit Teutën në kuotën e 5 pikëve, kurse Kamza mbetet me 3 pikë.

IDRIZ BATHA

Lojtari i tretë prej Flamurtarit në Tiranë

Foto: KFTirana/fb

18 June, 2019 @12:31

Pas vazhdimit të kontratës me trajnerin Ardian Mema, dhe marrjes së futbollistëve të Flamurtarit, Agustin Torassa dhe Elton Cale, Tirana…

BRUNO LULAJ

Lulaj zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

18 June, 2019 @12:21

Mbrojtësi i deritashëm i ekipit nga Korça, Skënderbeu, Bruno Lulaj, është anëtar i ri i Kukësit. Ekipi kukësian ka…

ILIR AVDYLI

Avdyli zyrtarizohet te Kukësi

Foto: KFKukesi/fb

17 June, 2019 @12:47

Portieri i njohur nga Kosova, Ilir Avdyli, është zyrtarizuar para pak çastesh si lojtar i ri i Kukësit. Ai…

FRANCO LERDA

Ish trajneri i Torinos, Lecces… zyrtarizohet te Partizani

17 June, 2019 @11:57

Pas largimit të trajnerit që i bëri kampion, Skënder Gega, Partizani ka zyrtarizuar në ambientet e klubit trajnerin e ri…

SULMUESI TIRANAS

Plaku për herë të parë në Kosovë

Sebino Plaku, duke u prezantuar te ekipi i tij i ri/ Foto: KFLlapi/fb

16 June, 2019 @10:36

Njëri ndër sulmuesit me shumë përvojë në Kategorinë Superiore dhe dy stinore të kaluara në Ekstraklasa të Polonisë, është pjesë…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore