Të gjitha lajmet

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

Fitorja e radhës për neroazzurrët

25 September, 2018 @23:55

Internazionale
Fiorentina
Internazionale 2 : 1 Fiorentina
M. Icardi (P) 45', D. D'Ambrosio 77' 53' M. Škriniar (AG)

Stadiumi: Giuseppe Meazza, Milano.

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj Tottenhamit dhe Sampdorias, nuk ka kaluar lehtë as Fiorentinën sonte, por në fund i është gëzuar fitores 2-1, për të marrë tre pikët e reja në Serie A.

Neroazzurrët kanë ardhur në epërsi me golin e Mauro Icardit nga penalltia (45’) 1-0. Fillimi i pjesës së dytë gjeti vjollcet e Firencës në barazim, përmes djalit të legjendës Enrico, Federico Chiesa (53’) 1-1.

TABELA AKTUALE

Sidoqoftë, ka qenë Daniele D’Ambrosio që 13 minuta para fundit të ndeshjes (77’) ka shënuar për fitore, 2-1.

Fitorja e tretë e Interit vjen në kohë për të konfirmuar ditët e mira potenciale për Luciano Spallettin, derisa Fiorentina ka pësuar humbjen e dytë dhe ka 10 pikë në total, sa edhe Interi me sot.

CARABAO CUP: UNITED - DERBY

Derby County eliminon Unitedin

25 September, 2018 @23:26

Portieri i Derby Countyt, Scott Carson, ka mbrojtur penalltinë e Phil Jonesit, ndërsa ekipi i tij ka siguruar fazën e…

BAYERN - AUGSBURG

Augsburgu ndal Bayernin

25 September, 2018 @22:57

Skuadra modeste e Bundesligës, Augsburg, ka bërë të papriturën në xhiron e pestë të stinorit. Ekipi i drejtuar nga…

SHQIP NË BOTË

Muriqi starton për Cityn

25 September, 2018 @21:00

Në takimin që City e zhvillon sonte ndaj Oxford United në kuadër të Carabao Cup, startues për skuadrën kampione në…

DERBI I ANAMORAVËS

Caktohet orari për derbin e Anamoravës

BOROZANI / E.Z

25 September, 2018 @12:37

Në xhiron e shtatë të Superligës së Kosovës në futboll, mes vete do të përballen Gjilani dhe Drita, dy rivalët…

PRIZRENI

Bajram Azizi përforcon Prizrenin

BOROZANI / A.P

25 September, 2018 @12:31

Skuadra më e re e Superligës së Kosovës në futsall, Prizreni, ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri. Bëhet…

FIFA FOOTBALL AWARDS

Marta, më e mira në Botë për të gjashtën herë

Foto: Squawka

24 September, 2018 @22:24

Çmimi për futbollisten më të mirë të vitit shkon për brazilianen Marta, një prej lojtareve më të mira në histori…

FIFA FOOTBALL AWARDS

Reynald Pedros, trajneri i vitit te femrat

24 September, 2018 @22:21

Trajneri i skuadrës së femrave të Olympique Lyon, Reynald Pedros, është shpallur trajneri i vitit në kategorinë e femrave. Pedros…

FIFA FOOTBALL AWARDS

Çmimi “Puskas” shkon për Mo Salah

24 September, 2018 @22:17

Në natën e shpërndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit 2018, u nda çmim edhe për golin më…

FIFA FOOTBALL AWARDS

Deschamps, trajneri më i mirë i vitit 2018

24 September, 2018 @22:14

Çmimi “FIFA Men’s Coach 2018” shkon për francezin Didier Deschamps. Deschamps arriti ta shpallë Francën kampione të Botës në Botërorin…

FIFA FOOTBALL AWARDS

Courtois, portieri më i mirë i vitit

24 September, 2018 @22:11

Thibaut Courtois është shpallur portieri më i mirë i vitit 2018. Portieri aktual i Real Madridit, që deri në…

MILAN - INTER

Qyteti i modës, neroazzurr

Foto: FCInter/tw

17 March, 2019 @22:38

Inter ka fituar derbin e madh ndaj Milanit sonte në San Siro, duke fituar ndeshjen 2-3 ndaj Milanit. Fitorja…

NAPOLI

I lëndohen tre lojtarë të rëndësishëm

15 March, 2019 @15:55

Skuadra e Napolit nuk dihet se si do të përballojë tërë muajin mars, pasi që sipas njoftimit të fundit të…

ROMA - EMPOLI

Rikthimi triumfal

11 March, 2019 @23:05

Claudio Ranieri është rikthyer triumfalisht në Romë. TABELA AKTUALE Pas aventurës tetë vjeçare nëpër Evropë, Ranieri ka nisur…

INTER - SPAL

Pas 3 ndeshjesh fitore, e para në mars

Foto: FCInter/fb

10 March, 2019 @17:23

Inter i është kthyer fitoreve sot në përballje ndaj SPALit në kuadër të Serie A-së, pas tre ndeshjeve pa fitore…

JUVENTUS - UDINESE

Starti i parë i stinorit, me 2 gola

Foto: Juventus Official/ tw

8 March, 2019 @22:39

Një italian i ri 19 vjeç, Moise Kean, ka startuar për herë të parë për Juventusin në Serie A sonte…

Të gjitha lajmet nga Serie A