Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - PRIZRENI

Fitorja e shtatë e stinorit

TOPSPORTI / A.P

Fitorja e shtatë e stinorit


18 November, 2021 @18:43

Ndeshja e parë e ditës së sotme në Superligës, përfundoi me fitoren e Prizrenit kundër Dritës me rezultat 90-109.

Me marrëveshje të dyanshme, ndeshja është luajtur në palestrën “Sezair Surroi” në Prizren, pasi që palestra e Dritës është në renovim.

Drita në dy çerekut e parë, arriti të luftojë dhe ta mbante rezultatin e ngushtë deri në fund të pjesës së parë, derisa nga çereku i tretë Prizreni thelloi epërsinë dhe arriti fitoren e radhës.

Arti Hajdari ishte më i dalluari me 28 pikë, derisa u veçuan edhe Ivan Koljevic me 23 pikë, 14 asistime e 5 kërcime dhe Urim Zenelaj me 18 pikë, 16 kërcime e 5 asistime.

Në këtë ndeshje për Prizrenin debutoi edhe Alban Veseli.Ai luajti me 10 pikë e 5 kërciime.

Te Drita më të mirët ishin Isaiah Johnson me 22 pikë, 7 kërcime e 4 asistime, Bardh Jakupi me 21 pikë, Marcus Myers me 18 pikë dhe Qëndrim Demi me 16 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Prizreni tani ka 7 fitore e 3 humbje pas 10 ndeshjeve të zhvilluara dhe gjendet në pozitën e tretë, kurse për Dritën kjo ishte humbja e 11 rresht.

Në xhiron tjetër Prizreni takohet me Pejën, kurse Drita me Yllin.


DRITA - PRIZRENI

Ç3: Prizreni ndez motorët, thellon epërsinë

FBK Superliga

Ç3: Prizreni ndez motorët, thellon epërsinë

18/11/21 @ 18:00

DRITA - PRIZRENI

Drita nuk po dorëzohet, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Drita nuk po dorëzohet, mbyllet pjesa e parë

18/11/21 @ 17:35

DRITA - PRIZRENI

Ç1: Vetëm 2 pikë epërsia

FBK Superliga

Ç1: Vetëm 2 pikë epërsia

18/11/21 @ 17:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Prizreni

18/11/21 @ 16:49

LISTA FINALE

Marmarinos vendos: Kjo është 12-shja finale e Kosovës për kualifikime

Përfaqësuesja/International

Marmarinos vendos: Kjo është 12-shja finale e Kosovës për kualifikime

18/11/21 @ 14:00

SERHAT SEHIT

Do të përmirësohemi

FBK Superliga

Do të përmirësohemi

18/11/21 @ 13:40

BRANIMIR PAVIC

U përmirësuam pas çerekut të parë dhe fituam me meritë

FBK Superliga

U përmirësuam pas çerekut të parë dhe fituam me meritë

18/11/21 @ 13:34

DRITA - PRIZRENI

Ç3: Prizreni ndez motorët, thellon epërsinë

FBK Superliga

Ç3: Prizreni ndez motorët, thellon epërsinë

18/11/21 @ 18:00

DRITA - PRIZRENI

Drita nuk po dorëzohet, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Drita nuk po dorëzohet, mbyllet pjesa e parë

18/11/21 @ 17:35

DRITA - PRIZRENI

Ç1: Vetëm 2 pikë epërsia

FBK Superliga

Ç1: Vetëm 2 pikë epërsia

18/11/21 @ 17:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Prizreni

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Prizreni

18/11/21 @ 16:49

SERHAT SEHIT

Do të përmirësohemi

FBK Superliga

Do të përmirësohemi

18/11/21 @ 13:40

BRANIMIR PAVIC

U përmirësuam pas çerekut të parë dhe fituam me meritë

FBK Superliga

U përmirësuam pas çerekut të parë dhe fituam me meritë

18/11/21 @ 13:34

PREZANTIMI

FBK prezanton logon e QNB

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

FBK prezanton logon e QNB

18/11/21 @ 11:06

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Bashkimi - Rahoveci

FBK Superliga

Highlights: Bashkimi - Rahoveci

17/11/21 @ 23:17

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Prishtina - Ylli

FBK Superliga

Highlights: Prishtina - Ylli

17/11/21 @ 21:14

BASHKIMI - RAHOVECI

Bashkimi deklason Rahovecin, thellohet kriza e vreshtarëve

FBK Superliga

Bashkimi deklason Rahovecin, thellohet kriza e vreshtarëve

17/11/21 @ 20:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga