Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin

Fitorja historike e Brentfordit, befasojnë Arsenalin


13 August, 2021 @22:53

Premier League ka startuar me befasi.

Skuadra që po garon për herë të parë në Premier League, Brentford, e mposhti Arenalin me rezultat 2-0 dhe e regjistroi fitoren historike të klubit.

Sergi Canos shënoi golin e parë në minutën e 22’, kurse rezultatin e dyfishoi Christian Norgaard në minutën e 73’, që ishte edhe rezultati përfundimtar.

Te Arsenali Granit Xhaka luajti 90 minuta dhe ishte njëri ndër më të mirët në fushë.

Në xhiron tjetër Brentfordi takohet me Crystal Palace, kurse Arsenali luan derbin londinez kundër Chelseat.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League