Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARAZON LIDERI

Flamurtari ndalë lideren

Flamurtari ndalë lideren


4 March, 2023 @16:02

Fushë Kosova nuk ka arritur të shënojë fitoren e dytë me radhë, derisa ka qenë shumë afër saj. Flamurtari i Prishtinës ka ndalë Pampurët, me një barazim kah fundi i ndeshjes, për 2-2 përfundimtare në ndeshjen, Flamurtari 2-2 Fushë Kosova.

TABELA AKTUALE

Fushë Kosova me këtë pikë mban lidershipin në Ligë të Parë Grupi B, duke u bërë me 36 pikë nga 17 ndeshje, ndërsa Flamurtari është i katërti me 25 pikë. 

Xhiron që vjen, Flamutari është mysafir i Arbërisë, ndërsa Fushë Kosova pret Vllazninë e Pozharanit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë