Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURQI

Florent Hadërgjonaj shënon në fund, Kasimpasa fiton

Florent Hadërgjonaj shënon në fund, Kasimpasa fiton


3 April, 2022 @14:31

Me golin e Florent Hadërgjonajt në minutën e fundit të ndeshjes, Kasimpasa sot shënoi fitore në Superligën e Turqisë.

Rezultati deri pak para fundit ishte 1-1, e në fund Florent Hadërgjonaj mori përsipër penalltinë dhe shënoi për 2-1, për t’ia dhuruar Kasimpasas fitoren ndaj Gaziantepit sot.

Si zakonisht, anësori kosovar ishte startues edhe sot dhe luajti përgjatë gjithë ndeshjes.

Me këtë fitore, Kasimpasa ngjitet në vendin e 11 pas 31 ndeshjeve të luajtura në elitën e futbollit turk.


 
Të gjitha lajmet nga International