Të gjitha lajmet

SUPERLIGA TURKE

Florent Hadërgjonaj zyrtarisht te Kasimpasa

FOTO / Kasimpasa

Florent Hadërgjonaj zyrtarisht te Kasimpasa

31 January, 2020 @15:20

Krahu i reprezentacionit të Kosovës në futboll, Florent Hadërgjonaj, tashmë është zyrtarisht është lojtar i ri i Kasimpasas, në Superligën turke.

Futbollisti 25 vjeç, ka ardhur nga Huddersfield si huazim te ekipi i Kasimpasas.

Ai aty do të bëhet bashkëlojtar me Loret Sadikun, që me vite të tëra është pjesë e këtij ekipi.

Ndërsa nga ekipi i tij Huddersfield, në njoftimin për huazimin e lojtarit është thënë: “Ai është një futbollist që punon shumë dhe mund të luajë në disa pozita, por dëshira e madhe e tij që të jetë për çdo lojë në fushë, na bëri që ta lirojmë si formë huazimi në drejtim të ekipit turk Kasimpasa.”

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International