Të gjitha lajmet

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

Formacionet zyrtare: Gjilani - Prishtina

1 December, 2019 @12:30

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Prishtinës.

GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Kçiku, Ferreira, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Greca, Progni, Busiç.

PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Miftaraj, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Abazi, Januzi.

BLINDON YJET

Ballkani blindon futbollistët bazë

Foto: KFBallkani/fb

30 November, 2019 @17:14

Lideri i Superligës, Ballkani, ka treguar se është duke bërë projekt serioz sot. Skudara suharekase ka vazhduar kontratat për…

VAR

Danimarka ndihmon FFK-në për teknologjinë VAR

29 November, 2019 @16:19

Gjatë punimeve të Top Executive Programme të UEFA-së që po mbahet në Bukuresht të Rumanisë, Federata e Futbollit e Kosovës…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Ballkani i fortë edhe në Kupë, eliminon Dritën

28 November, 2019 @15:35

Lideri aktual i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, ka arritur që pas penalltive, të eliminojë Dritën nga Kupa e…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Fitore ndaj Ulpianës, Liria kualifikohet

TOPSPORTI / Eron Sylejmani

28 November, 2019 @15:19

Me fitore 1-3 është mbyllur dueli i luajtur sot mes Ulpianës dhe Lirisë, duel ky i vlefshëm për 1/16 e…

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Pa befasi, Prishtina vazhdon tutje

Foto: FC Prishtina

28 November, 2019 @15:07

Pa befasi, skuadra e Prishtinës ka arritur që me rezultat të thellë 4-0 ta mposhtë skuadrën e Minatorit, për të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga