Të gjitha lajmet

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Trepça ‘89

Formacionet zyrtare: Gjilani - Trepça ‘89

27 October, 2019 @13:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Trepçës ‘89.

GJILANI: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Aziz Keita, Useini, Jonuzi, Greca, Progni, Busiç.

TREPÇA ‘89:  Beqiri, Asare, Kaqiku, Statovci, Pira, Maloku, Hoti, Jashari, Traore, Rusi, Manaj.

VUSHTRRIA 1-0 LLAPI

Pas 8 xhirosh, Vushtrria i gëzohet fitores

Foto: KFVushtrria/arkiv/fb

26 October, 2019 @16:21

Llapi, sikurse edhe Feronikeli në ndeshjen tjetër të ditës, ka bërë gabim në hapa. Llapjanët e drejtuar nga Tahir Batatina…

DRENICA 1-0 FERONIKELI

5 xhiro pa humbje, fitorja e dytë me radhë

Foto: KFDrenica/fb

26 October, 2019 @16:13

Drenica është në formë të mirë dhe tashmë ka fituar edhe derbin drenicak, duke e mposhtur Feronikelin favorit për ndeshjen…

ARDIJAN NUHIU

Mungesat vendosën

24 October, 2019 @22:41

Trajneri i Dritës, Ardijan Nuhiu, ka thënë se përgjithësisht është i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të tij në përballje…

ARMEND DALLKU

Kemi ngecje në realizim, por detyrat u zbatuan

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @22:17

Prishtina ka shënuar fitore ndaj liderit të deritashëm të Superligës, Drita, duke e mposhtur minimalisht në Fadil Vokrri sonte

PRISHTINA - DRITA

Drita humb kreun me disfatë në kryeqytet

Foto: prishtinafc.com

24 October, 2019 @20:17

Në ndeshjen mbyllëse të xhiros XI, Prishtina doli fituese kundër Dritës me rezultat minimal 1-0 në derbi. Rasti i parë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga