Të gjitha lajmet

TE GJILANI

Fshesë te Gjilani, ndahet me 10 futbollistë

Fshesë te Gjilani, ndahet me 10 futbollistë

7 June, 2019 @11:45

Pas sigurimit të Superligës vetëm me ndeshjen e barazhit për stinorin vijues, Gjilani ka nisur operacionin fshesa.

Kuqebardhët anamoravas kanë bërë të ditur sot që kanë ndërprerë bashkëpunimin me futbollistët të cilëve iu ka përfunduar kontrata me klubin.

Kështu, duke falenderuar për kontributin e tyre për edicionin e kaluar dhe Papuqin për dy edicione, Gjilani është ndarë me: Fisnik Papuqin, Jefferson Lopesin, ëilber Perezin, Ansi Nikën, Endrien Maganin, Vilson Lilën, Kledi Kocin, Vilfor Hysën, Shpend Asanin dhe Semir Hadzibulicin.

BURNO ARRABAL

Një brazilian te Llapi

6 June, 2019 @22:14

Mesfushori defanziv brazilian, Bruno Arrabal, është lojtar i ri i Llapit të Podujevës, ka zyrtarizuar klubi llapjan para pak çastesh.…

TE PRISHTINA

Rikthehet edhe Januzi

Foto: prishtinafc.com

6 June, 2019 @13:16

Përgatitjet për fazën eliminatore të Europa League kanë nisur, por edhe numri i të rikthyerve te Prishtina po shtohet. …

RIKTHIMI I MADH

Prishtina zyrtarizon rikthimin e Krasniqit

Foto: prishtinafc.com

6 June, 2019 @12:52

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej ndarjes me Dritën, mesfushori i dalluar i ekipit gjilanas Endrit Krasniqi…

MESFUSHORI

Endrit Krasniqi largohet nga Drita

6 June, 2019 @12:27

Pas dy stinorëve të kaluar te ekipi i Dritës, Endrit Krasniqi mesfushor, ka bërë të ditur se është larguar nga…

TE PRISHTINA

Nisin përgatitjet për gara evropiane

Foto: prishtinafc.com

5 June, 2019 @20:51

Nën urdhrat e shtabit teknik të prirë nga kryetrajneri Josa, sot ka nisur faza përgatitore për ndeshjet ndërkombëtare që nisin…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga