Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FUSHË KOSOVA 3-0 RAMIZ SADIKU

Fushë Kosova ia mohon kreun Ramiz Sadikut

Fushë Kosova ia mohon kreun Ramiz Sadikut


20 November, 2021 @15:58

Me një fitore bindëse Fushë Kosova ia ka mohuar fitoren Ramiz Sadikut sot në Fazli Grajçevci.

Futbollistët e drejtuar nga Burim Shala kanë shënuar dy gola shpejtë në pjesë të parë përmes Lirigzon Malokut dhe Urim Statovcit për të marrë krahë dhe për të arritur te fitorja me rezultat përfundimtar, Fushë Kosova 3-0 Ramiz Sadiku [Lirigzon Maloku 7, Urim Statovci 18, Leotrim Beqiri]

TABELA AKTUALE

Ramiz Sadiku në anën tjetër shpresonte sot që me fitore të merrte kreun nga Ferizaji, që barazoi dje, por nuk e arriti këtë duke shënuar humbjen e pestë të stinorit.

Në anën tjetër Pamurët janë ngritur për një pozitë më lartë në renditje me fitoren e shënuar sot.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë