Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WINTERTHUR

Futbollisti i Kosovës, lojtari i parë i epokës Frei

Futbollisti i Kosovës, lojtari i parë i epokës Frei


29 December, 2021 @15:29

Skuadra zvicerane e Winterthurit, që muajin e kaluar emëroi trajnerin e ri të klubit, Alex Frei - ka zyrtarizuar pak më parë transferin e parë në klub prej se erdhi trajneri i ri.

Eris Abedini, që ka qenë pjesë e pandashme e Kosovës U21 ka nënshkruar kontratë me ekipin e Winterthurit deri në qershor të vitit 2023.

Mesfushori 23-vjeçar së fundi ka qenë pjesë e Granadas në Spanjë, ku ishte huazuar nga ekipi i tij Chiasso. Abedini, që shihej si njëri ndër lojtarët më frytdhënës në lojën e Kosovës U21, nuk është ftuar asnjëherë nga selektorët e Kosovës A.


 
Të gjitha lajmet nga International