Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Galatasaray po përgatit ofertë për Baftiun

Foto: FCBallkani/fb

Galatasaray po përgatit ofertë për Baftiun

29 July, 2020 @11:08

Pas 19 golave të shënuara, arritjes në finale të Kupës së Kosovës dhe lojërave të treguara, Blend Baftiu është bërë synim i gjigandit turk, Galatasaray.

Sipas një artikulli të botuar sot në Takvim të Turqisë, Galatasaray do të tentojë të ulet në tavolinë me drejtuesit e Ballkanit për të biseduar për mundësinë e transferimit të Baftiut.

baftiu

“Galatasaray është duke përgatitur ofertën për të transferuar mesfushorin kosovar të KF Ballkanit, Blend Baftiu,” ka shkruar gazeta në ballinën e sotme të faqes së sportit të saj.

Kujtojmë Baftiu si i ri ka qenë pjesë e Prishtinës, ndërsa një kohë e ka kaluar edhe te Skënderbeu i Korçës. Ai është 22 vjeçar.

POGRADECARI

Bomba e Gjilanit! Super Enea Koliçi përforcon skuadrën

29 July, 2020 @23:45

Gjilani, që përfundoi nënkampion i Kosovës në stinorin 2019/20 dhe siguroi pjesëmarrjen në gara evropiane, ka bërë të ditur përforcimin…

PRISHTINA

Heroi i Kupës John, flet pas ndeshjes

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @21:13

Heroi i Kupës së Kosovës për Prishtinën, Oto John, pas ndeshjes ka thënë se Kupa ishte objektivi i tyre. “Ndjenjë…

FINALJA E KUPËS

Oto John vendimtar, kupa e Prish7inës!

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @19:46

Fituese e Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020 është skuadra e Prishtinës, që këtë garë sot e fitoi për herë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

LIVE: Prishtina - Ballkani

29 July, 2020 @17:30

Finalja e Kupës së Kosovës Prishtina - Ballkani 1-0 FORMACIONET ZYRTARE 1’- Fillon ndeshja 5’- Korner për Ballkanin 6’-…

LLAPI

Llapi përsëri me portier italian

FOTO / Llapi

29 July, 2020 @17:12

Sikurse në stinorin e kaluar, edhe sivjet te Llapi në portë do të jetë një portier italian. Llapi ka arritur…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga