Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA TURKE

Galatsarayi shfrytëzon gabimet e kundërshtarëve, barazohet me liderin

Galatsarayi shfrytëzon gabimet e kundërshtarëve, barazohet me liderin


11 May, 2021 @22:18

Skuadra e Galatasarayit ishte skuadra më fitimtare në këtë xhiro.

Galatasarayi e mposhti Denizlisporin me rezultat 1-4 në xhiron ku pësoi edhe Besiktasi edhe Fenerbahce.

Golat për Gallatën erdhën nga Dervisoglu 22’, Babel 35’p, Mohamed 86’,89’, kurse për kundërshtarin shënoi Niyaz 62’.

Futbollisti kosovar Veton Tusha, ishte startues në këtë ndeshje dhe luajti 45 minuta.

Galatasaryi tani barazohet me liderin Besiktas me 81 pikë.

TABELA AKTUALE

1.Besiktas 81p
2.Galatasaray 81p
3.Fenerbahce 79p


 
Të gjitha lajmet nga International