Të gjitha lajmet

LA GAZZETTA

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

10 April, 2020 @16:34

Shefi ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, në një bsiedë me media ka propozuar që stinori 2020/21 të luhet përgjatë gjithë vitit 2021, sikurse që bëhet në Amerikën Latine.

“Për dy vite, bëjeni sikur në Amerikë të Jugut, kampionati përgjatë vitit kalendarik,” ka thënë Galliani, ish drejtues i Milanit.

“Pas kësaj ju mund t’i riktheheni zakoneve të vjetra. E ndoshta në korrik e gusht, kur luani natën, mund të ketë edhe më shumë shikues,” ka shtuar Galliani për La Gazzetta dello Sportin.

Duke ditur që evropiani EURO 2020 do të luhet në verën e ardhshme, Galliani ka thënë që kjo s’do të shkaktojë telashe për kampionatet.

“Thjeshtë, bëni pauzë pak, luani evropianin dhe të gjithë i kthehemi fushave për të vazhduar stinorin,” ka përfunduar ai.

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

NGA RAJONI MË I GODITUR

Brescia s’ka arsye të vazhdojë stinorin!

8 April, 2020 @22:53

Skuadra e Brescias në Serie A ka lëshuar një komunikatë sot duke bërë të ditur se refuzojnë të vazhdojnë stinorin…

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

MEDIA TALK

Inter jep 3 lojtarë për Chiesën

4 April, 2020 @14:25

Futbollisti i Fiorentinës, Federico Chiesa, po kërkohet nga Interi i Milanos, ka bërë të ditur Sportmediaset sot. Chiesa 22…

MEDIA TALK

Shevchenko krahason coronavirusin me Çernobilin

29 March, 2020 @13:42

Ylli i dikurshëm i Milanit, ukrainasi Andriy Shevchenko ka krahasuar pandeminë coronavirus me fatkeqësinë nukleare në Çernobil, që ka ndodhur…

Të gjitha lajmet nga Serie A