Të gjitha lajmet

BBC SPORT

Gary Lineker vazhdon deri më 2025

Gary Lineker vazhdon deri më 2025

15 September, 2020 @16:12

Prezantuesi më i famshëm sportiv në Britaninë e Madhe, Gary Lineker, ka vazhduar kontratën me transmetuesin BBC edhe për 5 vite tjera.

BBC ka bërë të ditur se ish reprezentuesi anglez ka nënshkruar marrëveshjen që ia vazhdon kontratën atij deri në fund të vitit 2025.

“Gary është prezantues i jashtëzakonshëm i futbollit dhe ne jemi tejet të lumtur që kemi arritur marrëveshje për vazhdimin me të edhe për 5 vite tjera,” ka thënë drejtori i BBC Sport, Philip Bernie.

Lineker 59 vjeç është njeriu më i paguar në transmetuesin më të madh britanik duke marrë 1.9 milionë euro pagë vjetore.

Në kontratën e re, për shkak të pandemisë, Lineker ka pranuar zbritje prej 25% në pagën e tij vjetore.

Lineker gjatë karrierës së tij ka luajtur për Leicesterin, Evertonin, Barcelonën, Tottenhamin dhe Nagoyën. Te Anglia ka regjistruar 80 paraqitje.

Ai është prezantues i Match of the Day që prej vitit 1999, ndërsa më parë ka qenë i punësuar në të njëjtin emision, por si analist.

BRIGHTON 1-3 CHELSEA

Dy gjermanët debutojnë por James shkëlqen, Chelsea e nis me fitore

Foto: Chelsea/fb

14 September, 2020 @23:13

Chelsea ka nisur stinorin 2020/21 me fitore në Premier League, duke e mposhtur Brightonin jo lehtë, përkundër se rezultati në…

LIVERPOOL - LEEDS

Leeds fantastik, por kampioni s’lejon befasi

12 September, 2020 @20:23

Që në ditën e parë të sezonit të ri, Premier League na dhuroi një ndeshje fantastike! Liverpool e Leeds zhvilluan…

FULHAM - ARSENAL

Willian fantastik, Arsenal e nis me 3 pikë

Foto: Squawka

12 September, 2020 @15:25

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Premier Leagues për Arsenalin. Skuadra nga Londra Veriore sot ka triumfuar 0-3…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

12 September, 2020 @12:20

Ka gati tri javë deri në përfundim të afatit të transferimeve dhe shumëçka mund të ndryshojë deri atëherë. Për…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

Të gjitha lajmet nga Premier League