Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Gavazaj përforcon Vushtrrinë

Foto: FC Vushtrria

Gavazaj përforcon Vushtrrinë

23 August, 2019 @14:06

Alush Gavazaj është përforcimi më i ri i skuadrës së Vushtrrisë.

Prizrenasi Gavazaj, 24 vjeçar, luan si mesfushor dhe ka përvojë të madhe në futbollin shqiptar. Gjatë karrierës së tij ai ka luajtur për Tiranën, Bylisin, Tërbunin e Korabin në Shqipëri, ndërsa në Kosovë ka luajtur për Lirinë e Feronikelin.

Kujtojmë që Vushtrria sezonin e filloi me humbje nga Llapi, derisa në xhiron e dytë luan në shtëpi ndaj Trepçës ‘89.

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

REFEREE

Caktohen referët e xhiros II në Superligë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 August, 2019 @17:16

FFK-ja ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshje e xhiros II në Superligë. …

PRISHTINA

Prishtina ndahet me Khalidin

21 August, 2019 @18:10

Sulmuesi ganez i deritashëm i Prishtinës, Basit Khalid, nuk do të jetë më te nënkampionia e Kosovës në futboll. Lajmin…

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga