Të gjitha lajmet

CALCIO MERCATO

Giampaolo drejton rossonerët?!

Giampaolo drejton rossonerët?!

6 June, 2019 @16:37

Trajneri i deritashëm i Sampdorias, Marco Giampaolo, thuhet të ketë arritur marrëveshje me Milanin.

CalcioMercato ka bërë të ditur se G’Paolo ka bërë marrëveshje me drejtuesit e Milanit për rrogë vjetore prej 2 milionë euro neto, plus tatimet, ndërsa kontrata e tij është 2 + 1 vjeçare me rossonerët.

Për më tepër, CalcioMercato ka bërë të ditur se Milan do të paguajë edhe klauzolën e lirimit të trajnerit nga ekipi xhenovez, derisa do ta zyrtarizojë në fillim të javës që vjen.

SIMONE INZAGHI

Dy vjet shtesë

6 June, 2019 @15:14

Skuadra e Lazios ka bërë të ditur zyrtarisht se ka arritur marrëveshje për vazhdim të kontratës me trajnerin aktual të…

PRONAR I RI

Miliarderi blen Fiorentinën

6 June, 2019 @14:40

Skuadra nga Firenca, Fiorentina, prej sot ka pronar të ri. Milarderi italo-amerikan, Rocco Commisso, është zyrtarisht pronar i ri…

MEDIA TALK

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

2 June, 2019 @15:50

Njëra ndër spekulimet më shokuese vjen nga Calciomercato, që bën të ditur se Paris St Germain është i gatshëm t’i…

ROSSONERI

Milan ndahet me 8 lojtarë

2 June, 2019 @15:39

Vera pritet të jetë e nxehtë te Milan, derisa ekipi është duke pritur emërimin e trajnerit të ri të skuadrës.…

MBROJTËSI I KOMBËTARES

Dy ekipe të Champions, kërkojnë Hysajn

1 June, 2019 @16:38

Mbrojtësi i djathtë i kombëtares shqiptare dhe Napolit, Elseid Hysaj, ka shprehur dëshirën të largohet nga ekipi i tij aktual.…

Të gjitha lajmet nga Serie A