Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FTESAT E KOSOVËS

Giresse publikon ftesat, ka risi në listën e Kosovës

Giresse publikon ftesat, ka risi në listën e Kosovës


11 November, 2022 @14:28

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Alain Giresse, ka publikuar listën e futbollistëve për dy miqësoret e këtij muaji, kundër Armenisë, më 16 nëntor dhe kundër Ishujve Faroe, më 19 nëntor.

Për këto dy miqësore Giresse është përqendruar kryesisht në emra të rinj. Stërvitja e parë e Dardanëve është paraparë të mbahet, të hënën, në orën 18:30, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Në listë janë përfshirë 20 emra, që pritet të jetë rast për secilin për tu paraqitur në miqësoret e nëntorit, për të shijuar debutimin dhe natyrisht për të hyrë në syrin e selektorit për ndeshjet kualifikuese dhe tjera zyrtare.

LISTA E PLOTË E LOJTARËVE:

Visar Bekaj - Tirana (ALB);
Jozef Pukaj - Winterthur (SUI);
-
Ibrahim Dresevic - Karagumruk (TUR);
Lirim Kastrati - Ujpest (HUN);
Ilir Krasniqi - Llapi (KOS);
Jetmir Haliti - Mjallby (SWE);
Donat Rrudhani - Young Boys (SUI);
Lumbardh Dellova - Ballkani (KOS);
-
Leart Sadriu - Mura (SLN);
Uran Bislimi - Lugano (SUI);
Lindon Emërllahu - Ballkani (KOS);
Muharrem Jashari - Drita (KOS);
Blendi Idrizi - Regensburg (GER);
Jetmir Topalli - Istanbulspor (TUR);
Toni Domgjoni - Vitesse (NED);
Agon Sadiku - Honka (FIN);
-
Arianit Ferati - Fortuna Sittard (NED);
Valmir Veliu - Gaziantep (TUR);
Mirlind Daku - Mura (SLN);
Lirim Kastrati - Fehervar (HUN).

Kosova, callups

Francezi në listë ka përfshirë katër futbollistë nga Superliga, ndërsa për Muharrem Jasharin e Dritës kjo është ftesa e parë në kombëtaren e Kosovës. Ndërkohë pas Kosovës, më së shumti ka ftesa për lojtarët që luajnë në ligë të Zvicrës e Turqisë, nga tre.

Emra të rinj në ftesa janë portieri Jozef Pukaj, pastaj Jetmir Haliti, Uran Bislimi, Leart Sadriu, Agon Sadiku, Arianit Ferati dhe Valmir Veliu.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga