Të gjitha lajmet

MBIJETESA NË BUNDESLIGË

Gjasula ra, Rashica e Berisha vendosin në xhiron e fundit

Gjasula ra, Rashica e Berisha vendosin në xhiron e fundit

22 June, 2020 @14:21

Të tre skuadrat e fundit në Bundesligë 2019/20 kanë nga një shqiptar në ekip. Paderborni i Klaus Gjasulës tashmë ka rënë nga Bundesliga dhe do të garojë në Bundesliga 2 në stinorin 2020/21.

Ndërsa në garë për vendin që jep mundësi ndeshjeje PlayOuti janë Werder Bremen i Milot Rashicës dhe Fortuna Dusseldorf i Valon Berishës - të dy reprezentues të Kosovës.

Skuadra e Valonit ka dy pikë më shumë sesa ajo e Milotit. Fortuna është mysafire e Union Berlinit në xhiron e fundit. Këta të fundit kanë siguruar mbijetesën dhe nuk kanë kurrëfarë presioni në këtë duel.

Në anën tjetër, skuadra e Milotit duhet të fitojë dhe të shpresojë që Fortuna të mposhtet. Werder ndeshet me Kölnin në shtëpi. Köln ka siguruar mbijetesën.

Të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit të Bundesligës do të zhvillohen më 27 qershor 2020 me fillim prej orës 15:30.

Skuadra që do të përfundojë e treta nga fundi do të ketë mundësinë e shpëtimit duke luajtur ndeshje të PlayOuti me ekipin e tretë më të mirë nga Bundesliga 2.

Pas dueleve vajtje-ardhje, fituesi i saj siguron stinorin në Bundesligë.

BUNDESLIGA

Rashica s’luan, Werderi edhe më afër Bundesligës 2

20 June, 2020 @17:34

Asnjë minutë për Milot Rashicën në humbjen që Werderi sot e pësoi me rezultat 3-1 në udhëtim te Mainzi. Vushtrriasi…

ZYRTARISHT

Chelsea kompleton marrëveshjen me Timo Wernerin

18 June, 2020 @11:24

Chelsea ka arritur marrëveshje përfundimisht me lojtarin dhe Leipzigun për të nënshkruar kontratë me futbollistin gjerman, Timo Werner. Ekipi…

WERDER 0-1 BAYERN

Bayerni kampion, Werderi në dy “finale” për shpëtim

16 June, 2020 @22:30

Bayern Munchen është kampion i Gjermanisë për stinorin 2019/20, pasi që mposhti sonte Werder Bremenin me rezultat minimal 0-1 [Lewandowski…

ZYRTARISHT KAMPIONË

Kampion! Konfirmohet në Bundesligë

Foto: Arminia/fb

16 June, 2020 @20:59

Skuadra nga qyteti i Bielefeldit në Gjermani, Arminia, me barazimin e sotëm të Hamburgut është shpallë edhe zyrtarisht kampion i…

WERDER - BAYERN, 11s

Rashica startues për shpëtim, Bayerni për titull

Foto: Werder/fb

16 June, 2020 @20:45

Ka filluar ndeshja mes Werder Bremenit dhe Bayernit para 5 minutash, ndërsa futbollisti i Kosovës Milot Rashica është startues te…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga