Të gjitha lajmet

FERONIKELI - GJILANI

Gjilani i rikthehet fitoreve, gara për titull shumë e fortë!

FOTO / Gjilani

Gjilani i rikthehet fitoreve, gara për titull shumë e fortë!

4 July, 2020 @18:56

Pas barazimit ndaj Llapit në shtëpi xhiron e kaluar, Gjilani sot ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme në garën për titull, duke e mposhtur Feronikelin në Drenas.
Ndeshja e zhvilluar në “Rexhep Rexhepi” u mbyll me rezultat 0-2 për gjilanasit (Sebino Plaku 23’, Muhamed Useini 70’).

TABELA AKTUALE

Sebino Plaku i mysafirëve në minutën e 23’ të ndeshjes ishte ai që e hapi serinë e golave në këtë takim, e që nga ai moment gol më nuk pati deri në minutën e 70’ të ndeshjes. Ishte Muhamed Useini ai që në këtë minutë shënoi për 0-2 pas një gabimi të portierit Troshupa të vendasve, për ta mbyllur kështu ndeshjen me rezultatin përfundimtar 0-2.

Në fakt, portieri Troshupa “luajti rol” edhe në golin e parë të pranuar të skuadrës së tij, e për këtë ai u zëvendësua nga loja në minutën e 78’ të ndeshjes. Duke e bartur ndjenjën e fajit për dy golat e pësuar, largimi nga loja u përcoll mes lotëve nga vetë portieri në fjalë.

Me Feronikelin që nuk ka më gjasa reale për titull, Gjilani në anën tjetër mbetet ende në garën tejet të ngushtë për titull bashkë me Ballkanin, Dritën e Prishtinën.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ballkani

4 July, 2020 @16:31

Caktohen 11-shet startuese të Dukagjinit dhe Ballkanit. DUKAGJINI: Bojaj, Shala, Basriu, Palushaj, Doshlaku, Mulaj, Dushi, Jashanica, Gojani, Kamara, Merlaku. BALLKANI:…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

4 July, 2020 @16:14

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe Gjilanit. FERONIKELI: Troshupa, Loshi, Lladrovci, Berisha, Hoxha, Thaqi, Millaku, Bojku, Hoti, Gbowea, Zeka. …

ARMEND DALLKU

Fitoret e tilla në bëjnë më të fortë

Foto: prishtinafc.com/arkiv

3 July, 2020 @22:32

Trajneri i Prishtinës Armend Dallku ka dalë triumfues me ekipin e tij në sekondën e fundit të ndeshjes ndaj Drenicës,…

BRAHIM VOJVODA

Angazhim i jashtëzakonshëm, për keqardhje të humbasësh kështu

3 July, 2020 @22:21

Ndihmës-trajneri i Drenicës, Brahim Vojvoda, që drejtoi sot ekipin pas largimit të Gani Sejdiut ka thënë se angazhimi i jashtëzakonshëm…

PRISHTINA 1-0 DRENICA

Januzi në sekondat e fundit, mban Prishtinën në garë për titull

Festa e madhe e futbollistëve të Prishtinës, pas golit të fitores nga Ahmed Januzi/ Foto: prishtinafc.com

3 July, 2020 @22:10

Ahmed Januzi ka shënuar golin e 13 të stinorit për Prishtinën në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Drenicës, për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga