Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MANCHESTER CITY

Gjithçka zyrtare, Grealish te City për 100 milionë funte!

Gjithçka zyrtare, Grealish te City për 100 milionë funte!


5 August, 2021 @21:03

Për 100 milionë funte, Jack Grealish tashmë zyrtarisht ka kaluar prej Aston Villës te Manchester City.

Anglezi Grealish te City ka nënshkruar kontratë 6-vjeçare, ndërkohë që do ta bartë fanellën me numrin 10, që deri më tash i takonte Sergio Agueros, i larguar te Barcelona.

Shuma për të cilin Grealish u transferuar është një rekord i ri në futbollin britanik, rekord të cilin mund t’ia thyejë vetes City, nëse e transferon Harry Kanen nga Tottenhami.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League