Të gjitha lajmet

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve më të mirë të elitës së futbollit kosovar.

Golashënuesi më i mirë i kampionatit ishte bërë Muharrem Sahiti që kishte shënuar 21 gola për Gjilanin atë stinor.

Sahiti kishte shënuar gati një të tretën e golave të Gjilanit në stinorin e parë të pasluftës.

Nga 65 gola sa i kishte shënuar Gjilani për të përfunduar i katërti në kampionat, Sahiti kishte dhënë 21 gola që në përpjestim të saktë i bie rreth 31% të golave të skuadrës. 

E nga 34 ndeshje të zhvilluara gjatë gjithë stinorit 1999/2000, Sahiti me 21 golat e tij, kishte mesatare prej 0.6 golash për ndeshje në elitë.

Pas tij ishin renditur Rexhep Fona i Flamurtarit me 18 të shënuara, pastaj Elvis Osmani i Minatorit’89 me 15 gola, ndërsa Emin Ismajli i Dritës kishte shënuar 14 e Burim Domniku i Besës 13 gola.

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

Foto: KFFerizaji/fb

5 April, 2020 @15:52

Tashmë edhe zyrtarisht skuadra që po lufton për mbijetesë në Superligë, Ferizaji, ka dalë me njoftim se futbollistët nuk kanë…

GARAT EVROPIANE

FFK konfirmoi opsionin që i treti mund të dalë në Evropë

3 April, 2020 @0:06

Coronavirusi po ndikon në çdo gjë, e së fundi sa i përket futbollit, është parë edhe opsioni i mosmbajtjes së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga