Të gjitha lajmet

TOP 5 GOLASHËNUESIT 2000/01

Golashënuesit më të mirë të stinorit 2000/2001

Golashënuesit më të mirë të stinorit 2000/2001

22 April, 2020 @22:36

Prishtina ishte bërë kampione në stinorin 2000/2001 në Ligë të Parë të Kosovës (tash Superliga) ndërsa më së shumti gola këtë stinor kishte shënuar Besiana e Podujevës, 62.

E Kushtrim Munishi ishte bërë futbollisti me më së shumti gola të shënuara, duke përfunduar stinorin me 25 gola.

Munishi kishte lënë pas tij me 8 gola një sulmues tjetër të dalluar, Sheremet Isufin, që dha 17 sosh këtë stinor.

E deri në vend të pestë të golashënuesve, tre emra kishin shënuar numër të njëjtë të golave. Elvis Osmani, Erxhan Dana dhe Brahim Vojvoda dhanë nga 13 sosh.

Kushtrim Munishi

Në vitin 2001 Munishi kishte marrë edhe titullin e laureatit të vitit duke marrë 75 vota, për të lënë në vend të dytë Elvis Osmanin me 43 vota, pastaj Hasanin me 41, Fadil Ademin 41, Erxhan Danën 41, Ahmet Beselicën 31, Drilon Luli 30, Masar Qosa 29, Xhevdet Llumnica 25 dhe Sunaj Keçi 21 sosh.

Trajner më i mirë i vitit ishte shpallë Bylbyl Sokoli i Besianës.

NJOFIMI I FEDERATËS

FFK do të nis punën për rifillim të garave

21 April, 2020 @22:05

FFK-ja më në fund ka botuar njoftimin e saj lidhur me mbledhjen e mbajtur sot me UEFA-në dhe anëtarët tjera…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

NGA FEDERATA

FFK i dëshiron shërim të shpejtë të rinjve

17 April, 2020 @12:04

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) përmes një komunikate të lëshuar sot i ka uruar shërim të shpejtë, dy…

SUHAREKË

2 futbollitë të rinj të Ballkanit, pozitiv në coronavirus

16 April, 2020 @22:29

Coronavirus ka prekut edhe sportistët e Kosovës. Të parët që janë bërë të ditur publikisht janë dy futbollistë të rinj…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga