Të gjitha lajmet

PIPITA IN PINK

Gonzalo Higuain nis stërvitjet me ekipin e ri

Foto: InterMiami/fb

Gonzalo Higuain nis stërvitjet me ekipin e ri

18 September, 2020 @23:33

Pas përshëndetjes që i bëri Juventusit dhe në një mënyrë edhe Serie A-së italiane prej se aty luajti kur doli nga Real Madridi, Gonzalo Higuain është zyrtarizuar nga Inter Miami.

Ekipi në pronë në David Beckhamit ka blerë sulmuesin argjentinas me përvojë për të përforcuar synimin amerikan të anglezit në breg të Atlantikut.

Juventus dhe Higuain përfunduan dyanshëm kontratën mes vete ashtu që sulmuesi 32-vjeç të kalojë në SHBA.

Higuain kishte kaluar te Juve nga Napoli për 90 milionë euro, rekord italian në transfer. Në atë kohë, ky ishte rekord botëror (2016).

ZYRTARE

Marash Kumbulla zyrtarisht te Roma

Foto: AS Roma

17 September, 2020 @18:42

Pas transferimit të Vedat Muriqit te Lazio, një shqiptar tjetër është transferuar në kryeqytetin italian. Bëhet fjalë për mbrojtësin Marash…

ARTURO VIDAL

Pranë kalimit te Inter

15 September, 2020 @16:06

Mesfushori kilian Arturo Vidal është pranë kalimit nga Barcelona te Inter dhe këtë e ka konfirmuar drejtori sportiv i katalonasve…

MBROJTESI TJETER NE SERIE A

Ardian Ismajli: Lamtumirë Hajduk, Spezia erdha

15 September, 2020 @8:32

Mbrojtësi Ardian Ismajli do të jetë shqiptari i radhës që po zbarkon në Serie A të Italisë, në parajsën e…

LAZIO

Zyrtare: Vedat Muriqi te Lazio

13 September, 2020 @14:25

Tashmë gjithçka zyrtare! Skuadra italiane, Lazio, para pak çastesh e zyrtarizoi yllin kosovar Vedat Muriqin. Muriqi ka nënshkruar kontratë pesë…

ARDIAN ISMAJLI

Pranë Spezias

10 September, 2020 @17:02

Futbollisti i lindur dhe i rritur në Kosovë që është aktualisht ende lojtar i Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, është…

Të gjitha lajmet nga Serie A