Të gjitha lajmet

SLLOVENIA 0-0 GREQIA

Greqia dominoi Slloveninë, por Oblak shfaqet shpëtimtar

Greqia dominoi Slloveninë, por Oblak shfaqet shpëtimtar


3 September, 2020 @23:54

Përballja e rivalëve të fortë të Kosovës në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve ka përfunduar pa gola 0-0.

Sllovenia nuk ka arritur që në Ljubljanë të bëj shumë, derisa Greqia do të “mallkojë” portierin e shkëlqyeshëm të Atletico Madridit Jan Oblak, që ka pritur raste të shumta të tyre dhe t’ua mohojë fitoren.

Krejt në fund, ka qenë sulmuesi i Sportingut të Lisbonës Andraz Sporar që ka dështuar t’ia sjellë fitoren Sllovenisë pas një rasti të mirë që pati.

Barazimi pa gola lë këtë grup ku bën pjesë edhe Kosova krejt të paqartë pas dueleve të para të grupit, ndërsa që në përballjet tjera pritet të shihet se kush çka do të arrijë në shtator, pasi që Kosova pret Greqinë në Prishtinë, ndërsa Sllovenia Moldavinë në Ljubljanë.

Përndryshe, historikisht Greqia asnjëherë nuk është  mposhtur karshi Sllovenisë, duke barazuar në tre përballje dhe duke shënuar tre fitore në të gjitha garat zyrtare mes këtyre dy shteteve.


CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

EURO 2020/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

EURO 2020/Liga e Kombeve/International

Gjermania merr vendim për Löwin

30/11/20 @ 17:49

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Liga e Kombeve

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

27/11/20 @ 00:43

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

Liga e Kombeve

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20/11/20 @ 04:10

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

Liga e Kombeve

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20/11/20 @ 03:13

ANALIZA PAS NDESHJES

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja/Analiza

Pas çdo mundimi, vjen lehtësimi

19/11/20 @ 18:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 22:43

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

18/11/20 @ 22:39

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18/11/20 @ 19:28

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Liga e Kombeve/Kombëtarja

Reja: Fitore me dy fytyra

18/11/20 @ 19:14


Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve