Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS @ GREECE - KOSOVA

Greqia - Kosova, notat e ndeshjes

Greqia - Kosova, notat e ndeshjes

14 October, 2020 @23:18

Pas ndeshjes në mes të Greqisë dhe Kosovës, e cila u mbyll me rezultat 0-0, TopSporti.com ka vendosur notat për lojtarët e Kosovës varësisht sipas paraqitjeve të tyre.

NOTAT E LOJTARËVE:

Muric 8;
-
Aliti 7
Dresevic 7.5
Vojvoda 6.5
Paqarada 7.5
-
Shala 6.5
Loshaj n/a
-
Celina 5
Hadërgjonaj 6
Kastrati 7.5
-
Kololli 6.5

ZËVENDËSUESIT

Rashkaj 6
Hasani 5
Rashani n/a

ANALIZA E NDESHJES

Kosova jonë

14 October, 2020 @23:24

Në rolin e kryetarit të FFK-së ka pasur shumë emra – disa që kanë mbajtur gjallë futbollin në të ‘90tat,…

GREQIA - KOSOVA

Pika e dytë, në nëntor lufta për mbijetesë në Ligën C

14 October, 2020 @22:33

Kosova ka marrë pikën e dytë në grupin 3 të ligës c të kombeve, duke barazuar ndaj Greqisë 0-0 në…

LITUANIA - SHQIPËRIA

Përsëri pa gola, e treta ndeshje pa fitore

14 October, 2020 @19:54

Njëjtë si ndaj Kazakistanit, Shqipëria edhe sonte ka luajtur pa gola. Në ndeshjen e saj të katërt në Grupin 4,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Greqia - KOSOVA

14 October, 2020 @19:33

Janë caktuar formacionet zyrtare të Greqisë dhe Kosovës. GREQIA: Vlachodimos, Hatzidiakos, Svarnas, Tzavellas, Giannoulis, Kourbelis, Zeca, Limnios, Bakasetas, Mantalos, Pavlidis. …

FORMACIONET ZYRTARE

Reja kthen Lenjanin! 11-shet zyrtare: Lituania-Shqipëria

Foto: FSHF

14 October, 2020 @16:30

Ermir Lenjani është kthyer në formacionin startues të Shqipërisë. Edy Reja ka publikuar 11-shen zyrtare për përballjen Lituania - Shqipëria,…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve