Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ROSSONERI

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin

Foto: ACMilan/fb

Hakan Çalhanoglu shërohet, i gatshëm për ekipin


29 January, 2021 @16:03

Mesfushori turk i Milanit, Hakan Çalhanoglu, ka kaluar testin e fundit për coronavirus duke dalë negativ.

Me këtë, AC Milan ka lëshuar komunikatë zyrtare duke bërë të ditur se lojtari tashmë do t’i kthehet ekipit, pas testeve mjekësore shtesë.

Milan është lider i Serie A-së dhe ka dy pikë më shumë sesa ndjekësi i parë dhe rivali i madh lokal, Inter.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A