Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEKOROHET PËR TË ARRITURAT

Hamsik bëhet me medalje shtetërore

Hamsik bëhet me medalje shtetërore


2 January, 2023 @11:39

Medalje shtetërore për Marek Hamšikun! Futbollisti sllovak që bëri emër te Napoli, ndërsa tash luan te Trabzonspori turk, Marek Hamšik është nderuar me medalje nderi nga shteti i tij Sllovakia, ndërsa ka pranuar medaljen nga kryetarja e vendit të tij Zuzana Čaputová. Hamšik është nderuar me medalje shtetërore për të arriturat e tij në futboll, ndërsa shteti e ka bërë nder të vendit atë, pasi që e ka bërë Sllovakinë më të njohur në botë. Hamsik 35-vjeç, i lindur në Banska Bystrica, që prej sezonit 2005/06 ka ardhur në Itali. Së pari luajti për Brescian, prej ku kaloi te Napoli për tu bërë legjendë e klubit në 12 stinorë.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A