Të gjitha lajmet

BERLIN

Hertha emëron trajnerin e katërt të stinorit 2019/20

Foto: HerthaBSC/fb

Hertha emëron trajnerin e katërt të stinorit 2019/20

10 April, 2020 @15:23

Skuadra e Herthës së Berlinit që nuk po kalon kohë të mirë këtë sezon në Bundesligë, dje ka emëruar trajnerin e katërt të stinorit (të tretin me kontratë).

Pas Ante Covicit të shkarkuar në nëntor të vitit të kaluar dhe largimit të papritur të Jurgen Klinsmannit në shkurt, klubin në drejtim të përkohshëm e mori Alex Nouri, që drejtoi skuadrën deri në ndalje të stinorit për shkak të pandemisë.

E dje, skuadra berlineze ka bërë të ditur se ka nënshkruar kontratë me trajnerin Bruno Labbadia.

Drejtori menaxhues i ekipit Michael Preetz ka shpjeguar këtë emërim.

“Ka qenë e qartë se ne verës do të kishim një trajner të ri. Mirëpo, pas situatës së shfaqur kemi menduar të veprojmë tash, ashtu që gjithçka të jetë gati për stinorin e ardhshëm, por pse jo edhe për vazhdimin eventual të stinorit,” ka thënë dikur lojtari i klubit, Preetz.

Labbadia 54 vjeçar do të nis të punojë me klubin e Herthës pas pashkëve, më 13 prill.

KICKER

13 nga 36 klubet profesionale para bankrotit këtë stinor

4 April, 2020 @16:07

Situata ekonomike në shumë klube të Bundesligës dhe Bundesligës 2 është shumë më dramatike sesa që mendohej në fillim. …

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

Screenshot: fcbayern.com

4 April, 2020 @14:34

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin aktual të skuadrës për…

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

2 April, 2020 @19:34

Bayern Munchen e dënoi mbrojtësin e skuadrës Jerome Boateng, i cili ka thyer rregullat e karantinës duke u larguar nga…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

INICIATIVA WE KICK CORONA

Lewandowski jep 1 milionë euro për luftimin e coronavirusit

21 March, 2020 @20:43

Ylli polak i Bayern Munchenit, Robert Lewandowski, ka kontribuuar me 1 milionë euro në luftën kundër coronavirusit. Bashkëlojtarët e…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga