Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ÇIFTET DHE DATAT

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës

Pamje nga hedhja e shortit sot/ Foto: FCPrishtina/ fb

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës


21 March, 2023 @12:17

Tashmë kur kanë mbetur edhe katër ekipe në luftë për trofeun e Kupës së Kosovës, që mundëson dalje në gara evropiane në stinorin tjetër, në zyret e FFK-së sot është hedhur shorti për të përcaktuar ndeshjet gjysmëfinale aty.

Kështu, sipas shortit Prishtinës përballë i ka rënë Vushtrria, ndërsa në duelin tjetër të Kupës Gjilani do të takohet me Llapin. Këto përballje luhen në sistemin vajtje-ardhje, pra dy ndeshje, ndërsa ekipi që merr rezultat më të mirë në këto duele arrin finalen e Kupës.

GJYSMËFINALET:

I. Vushtrria - Prishtina (5 prill)
II. Prishtina - Vushtrria (19 prill)
-
I. Llapi - Gjilani (5 prill)
II. Gjilani - Llapi (19 prill).

Mbrojtës i trofeut të Kupës është Llapi, që ka fituar Kupën në dy edicionet e fundit të garës.


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës