Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HOLANDA - UKRAINA

Holanda e fillon Evropianin me fitore

Foto: GOAL

Holanda e fillon Evropianin me fitore


13 June, 2021 @22:55

Holanda ka nisur rrugëtimin në Euro 2020 me fitore, duke mposhtur Ukrainën me rezultatin 3-2 në një ndeshje mjaft dramatike.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa pjesa e dytë prodhoi 5 të tillë. Ndeshjen e zhbllokoi Holanda përmes ëijnaldumit i cili shënoi për 1-0, ndërsa 5 minuta më vonë ëeghorst dyfishoi rezultatin.

Ukraina u përgjigj shpejt me Yarmolenkon dhe Yaremchukun të cilën shënuan 2 gola brenda 4 minutave për ta barazuar rezultatin në 2-2, ndërsa fitoren Holandës ia siguroi Dumfries në minutën e 85.

TABELA AKTUALE

Ndeshjen tjetër Holanda e zhvillon ndaj Austrisë më 17 qershor, ndërsa Ukraina ndaj Maqedonisë Veriore në po të njejtën ditë.

 


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani