Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE FINALS

Holanda siguron finalen e Ligës së Kombeve

Fotot: uefa.com

Holanda siguron finalen e Ligës së Kombeve

6 June, 2019 @23:21

Me një rikthim, që është dashur të shndërrohet në fitore pas vazhdimeve, Holanda e Ronald Koemanit ka arritur të sigurojë finalen e parë të Ligës së Kombeve sonte, duke e mposhtur Anglinë që gabonte shumë në mbrojtje.

De Ligt Holland

Përkundër se patën rastet e veta, anglezët panë edhe një gol të anuluar nga VAR kur rezultati ishte 1-1 gjatë kohës së rregullt, e pas kësaj ishte Holanda që tha fjalën kryesore dhe dëshmoi fuqinë për fitore 3-1 (De Ligt 73’, Walker AG 97’, Promes 114’ - Rashford 32’ PEN) në fund.

holland

Të dielën Portugalia dhe Holanda takohen për titullin e parë dhe historik të Ligës së Kombeve në Dragao të Portos, derisa Anglia ndeshet të njëjtën ditë në Guimaraes me Zvicrën për vend të tretë.

 

PAS PAK FILLON DUELI

Holanda - Anglia, 11-shet startuese

6 June, 2019 @20:16

Cili ekip do të jetë rival i Portugalisë në finale të Ligës së Kombeve? Vendoset sonte në përballjen e…

NATIONS LEAGUE SEMI FINALS

I madhi me hattrick, për në finale historike

5 June, 2019 @22:42

Me hattrick, Cristiano Ronaldo, ka çuar Portugalinë në finalen e parë dhe…

NATIONS LEAGUE FINALS

Portugalia-Zvicra, 11-shet startuese

Fotot: uefa.com

5 June, 2019 @19:49

Sot nis pjesa finale e Ligës së Kombeve ku takohen fituesit e grupeve të Ligës A. Gjysmëfinalja e parë…

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

RAJON

Sejdini premton shpërblime për futbollistët

Foto: SportMedia.mk

25 March, 2019 @12:15

Kryetari i ri i Federatës së Maqedonisë, Muamed Sejdini, pas rezultateve të mira të reprezentacionit në dy përballjet e para…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve