Të gjitha lajmet

FERONIKELI STATS

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

Huggins me mesatare mbi 10 kërcime te Feronikeli

15 May, 2020 @18:52

Darius Huggins dhe Brandon Scott ishin të vetmit te Feronikeli në stinorin e papërfunduar që e kaluan cakun e 100 kërcimeve personale.

Huggins i rrëmbeu 164 kërcime në 16 ndeshje sa ishte në parket, derisa luajti me mesatare prej 10.2 kërcime për ndeshje.

Scott e përfundoi stinorin me 101 kërcime, kurse Rinor Ahmeti me 80 kërcime.

Më poshtë mund ta gjeni listë e plotë e kërcimeve të skuadrës së Feronikelit për stinorin 2019/20.

i: (Basketbollistët që nuk kanë luajtur së paku dhjetë ndeshje përgjatë stinorit të rregullt, nuk janë marrë parasysh në mesataren, por vetëm janë regjistruar kërcimet e shënuara të tyre)TË GJITHA KËRCIMET E FERONIKELIT 2019/20 NË SUPERLIGË

1.Darius Huggins 164 kërcime 16 ndeshje
2.Brandon Scott 101 kërcime 16 ndeshje
3.Rinor Ahmeti 80 kërcime 24 ndeshje
4.Erhan Sholla 78 kërcime 23 ndeshje
5.Arti Hajdari 67 kërcime 15 ndeshje
6.Ergin Grosha 52 kërcime 8 ndeshje
7.Tavarion Nix 50 kërcime 5 ndeshje
8.Ty Garland 48 kërcime 15 ndeshje
9.Sami Hajzeri 44 kërcime 16 ndeshje
10.Valdet Shala 41 kërcime 13 ndeshje
11.Fisnik Juniku 29 kërcime 9 ndeshje
12.Dayon Griffin 29 kërcime 5 ndeshje
13.Kareem Storey 27 kërcime 8 ndeshje
14.Engjëll Sollova 22 kërcime 19 ndeshje
15.Arbër Sinani 21 kërcime 8 ndeshje
16.Gent Shala 6 kërcime 3 ndeshje
17.Ermal Hoti 1 kërcim 1 ndeshje
18.Granit Makolli 0 kërcime 1 ndeshje

FERONIKELI STATS

Treshja Garland, Hajdari dhe Scott, në TOP 3 edhe te asistimet

15 May, 2020 @12:00

Në stinorin historit për Feronikelin në Superligë, asnjë lojtar nuk arriti ta kalojë cakun e 100 asistimeve personale. Sikurse te…

FERONIKELI STATS

TOP koshashënuesit te Nikli në stinorin historik

14 May, 2020 @17:17

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, sivjet për herë të parë në historinë e klubit ishte pjesë e Superligës. Në stinorin e…

KB ALBES

Klubi shkupjan dëshiron qasje në ligën mbarëkombëtare

Foto: KBAlbes/fb

14 May, 2020 @15:12

Përmes një letre dërguar redaksisë, Klubi Basketbollit Albes nga Shkup i Maqedonisë Veriore ka bërë të ditur se dëshiron t’i…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga