Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SOUTHAMPTON 4-1 BRENTFORD

I pesti për Brojën, Southampton ngritet

I pesti për Brojën, Southampton ngritet


11 January, 2022 @22:35

Sulmuesi i Shqipërisë ka shënuar golin e pestë të stinorit në Premier League sonte, në fitoren që ekipi i tij Southampton e shënoi ndaj Brentfordit, 4-1.

Armando Broja

Armando Broja ka shënuar golin e tretë të Southamptonit sonte, duke bërë një galopim prej mesit të fushës gjatë një kundërsulmi të shpejtë të skuadrës, për të shënuar e festuar, por edhe për t’ia siguruar ekipit të tij fitoren, që më vonë u thellua në përfundimtaren 4-1.

 

Me këtë fitore, Southampton ka shënuar ngritje në tabelë të Premier League, duke dalë në pozitën e 11 të renditjes.

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League