Të gjitha lajmet

INTER - CAGLIARI

I treti barazim, janari përsëri fatal!

Foto: B/R Football

I treti barazim, janari përsëri fatal!

26 January, 2020 @14:28

Edhe pse po e shohim një Inter më serioz dhe dukshëm më të mirë se në sezonet e kaluara, muaji janar përsëri duket të jetë fatal për këtë skuadër!

Zikaltërit sot barazuan 1-1 ndaj Cagliarit, për ta shënuar barazimin e tretë me radhë në ndeshjet e Serie A-së këtë muaj dhe për ta bërë edhe një hap prapa në luftën për titullin kampion, me Juventusin që vështirë se do ta lëshojë vendin e parë tash e tutje.

Përveç barazimit, lajm i keq për Interin sot është edhe përjashtimi i Lautaro Martinezit në çastet e fundit të ndeshjes, me argjentinasin që është një prej më të mirëve të skuadrës sivjet.

Në rast se Juventusi fiton sot, distanca mes tij dhe Interit bëhet 6 pikë. Për më tepër, Interit tashmë edhe pozita e dytë i rrezikohet nga Lazio.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga