Të gjitha lajmet

1/4: JUVENTUS - REAL MADRID

I zakonshmi Ronaldo, Reali pranë gjysmëfinales

I zakonshmi Ronaldo, Reali pranë gjysmëfinales

3 April, 2018 @22:27

Juventus
Real Madrid
Juventus 0 : 3 Real Madrid
C.Ronaldo 3' 64', Marcelo 72'

Allianz Stadium, Torino

I gjendur në ‘habitatin’ e tij, Ligën e Kampionëve, Cristiano Ronaldo me Real Madridin e tij ka shënuar fitore të madhe ndaj Juventusit në Torino, për të qenë kështu shumë pranë gjysmëfinales.

Kampioni në fuqi i Evropës krijoi epërsi përmes portugezit Ronaldo në pjesën e parë pas një goli të këtij të fundit me të jashtmen, ndërsa Juventusi rastin më të mirë në këtë pjesë e pati përmes argjentinasit Gonzalo Higuain, gjuajtja e të cilit u ndal nga një pritje bravoroze e portierit Keylor Navas. Në anën tjetër, Reali përveç goli rrezikoi seriozisht edhe përmes gjermanit Toni Kroos, i cili e goditi shtyllën me një goditje të fortën me të djathtën.

SKEMA DREJT FINALES

Në pjesën e dytë, madrilenët shënuan edhe dy herë. Fillimisht Ronaldo shënoi një supergol në mënyrë akrobatike për 0-2, e më pas Marcelo e vulosi fitoren me golin e tretë, pak minuta pasi Dybala i vendasve u përjashtua nga loja.

Ky rezultat bën që Reali në ‘Bernabeu’ ta fillojë ndeshjen me epërsi të konsiderueshme dhe një befasi eventuale e Juventusit duket realisht e pamundur.

KOSOVA U16

Kosova U16 në Irlandën Veriore për 3 ndeshje

3 April, 2018 @14:59

Përfaqësuesja U16 e Kosovës sot ka udhëtuar në Irlandën Veriore, ku do të marrë pjesë në turneun zhvillimor që mbahet…

CHAMPIONS LEAGUE: 1/4

Bayerni sfidohet në Andaluzi

3 April, 2018 @14:41

Një nga dy ndeshjet e natës së sontme zhvillohet në Andaluzi të Spanjës. Sevilla, që në çerekfinale kaloi pasi

CHAMPIONS LEAGUE: 1/4

Kampioni e nënkampioni takohen në Torino

3 April, 2018 @14:34

Me fillim nga ora 20:45, sonte zhvillohen dy ndeshje të fazës çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Vëmendja kryesore gjendet në…

PËRCAKTOHEN REFERËT

Gjyqtarët e gjysmëfinaleve të Kupës

BOROZANI/A.P.

3 April, 2018 @13:30

FFK ka përcaktuar referët që do të ndajnë drejtësinë në përballjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Drenica - Vëllaznimi dhe…

1/8: LYON - BARCELONA

Pa gola edhe në Francë

19 February, 2019 @22:55

Sikurse në Angli mes Liverpoolit e Bayernit, edhe në takimin e luajtur në Francë mes Lyonit e Barcelonës nuk pati…

1/8: LIVERPOOL - BAYERN

Gjithçka e hapur në ‘Allianz Arena’

19 February, 2019 @22:52

Pa gola është mbyllur dueli i sontëm në ‘Anfield Road’ mes Liverpoolit dhe Bayernit. Mes skuadrave në fjalë u zhvillua…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

1/8: AJAX - REAL MADRID

Kampioni s’lejon befasi në Amsterdam

13 February, 2019 @22:59

Në duelin e parë të 1/8 së finales mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Ajaxit e Real Madridit, fituese doli…

1/8: TOTTENHAM - PSG

Super Spurs, deklasojnë Dortmundin në ‘Wembley’

13 February, 2019 @22:57

Përkundër mungesës së lojtarit kryesor të skuadrës, sulmuesit Harry Kane, skuadra e Tottenham Hotspur arriti rezultat tejet pozitv në duelin…

Të gjitha lajmet nga Champions League